Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia z "kałachem" na konfidentów

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia z "kałachem" na konfidentów

Dominik Fijałkowski

Grzegorz Kaczmarek, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia sfotografował się na strzelnicy z karabinkiem "Kałasznikow" i z pistoletem. Zdjęcia wrzucił na swój facebookowy profil. Pewnie zostałyby niezauważone, gdyby radny nie opatrzył ich komentarzem - "Na pohybel wszystkim konfidentom".

Okazało się to wodą na młyn opozycji. Radny Marek Słabiński z PiS stwierdził: - Dopisek bez wątpienia jest komentarzem do ostatnich wydarzeń w naszym mieście. Szczególnie do "afery fakturowej" i programu TVP1 pokazującego sposób sprawowania władzy przez obecnego prezydenta i jego popleczników.

Słabiński był jedną z osób, która w programie przedstawiała swój punkt widzenia. To co zobaczył na Facebooku sprowokowało go do wydania oświadczenia, a właściwie postawienia publicznie kilku pytań. M. in. zastanawiał się czy wiceprzewodniczący rady grozi osobom, które wyraziły negatywną opinię o układach panujących w Inowrocławiu? Jak również, czy osoby, które są zaniepokojone stanem demokracji w mieście są konfidentami? Słabiński pytał też, czy Grzegorz Kaczmarek, jako radny i wiceprzewodniczący samorządu zdaje sobie sprawę, że jego komentarz do zdjęć jest groźbą karalną?

Odpowiedź Grzegorza Kaczmarka i komentarz Andrzeja Kieraja w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.