Wiceminister zdrowia traci urząd za nieuczciwe decyzje

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smoliński
Magdalena Nałęczm.nalecz@polskatimes.pl

Wiceminister zdrowia traci urząd za nieuczciwe decyzje

Magdalena Nałęczm.nalecz@polskatimes.pl

Wiceminister zdrowia straci swoją posadę, ponieważ miał przygotowywać decyzje korzystne dla konkretnych firm farmaceutycznych.

Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł zdecydował o dymisji swojego wiceministra Krzysztofa Łandy, ponieważ ten miał w nieuczciwy sposób wspierać wybrane firmy farmaceutyczne, z którymi sam był powiązany, podaje „Fakt”.

Bezpośrednią przyczyną decyzji podjętej przez szefa resortu zdrowia jest notatka służbowa napisana przez jego „wysoką” urzędniczkę, a przekazana mu przez dyrektor generalną ministerstwa Izabelę Trojanowską.

Z jej treści wynika, że Łanda przygotowywał decyzje, które były korzystne tylko dla wybranych firm farmaceutycznych, a konkretniej - dla tych, z którymi wiceminister zdrowia sam był wcześniej powiązany służbowo. Wcześniej Łanda był m.in. prezesem Fundacji Watch Health Care, która zajmuje się badaniem dostępności świadczeń gwarantowanych na rynku medycznym.

„Fakt” informuje, że w środowisku farmaceutycznym „krążą informacje, że Łanda i jego otoczenie miało sugerować firmom farmaceutycznym wykupywanie drogich analiz w firmach doradczych”, w których sam wiceminister wcześniej pracował. Sprawą zainteresowały się również służby.

Łanda miał zostać usunięty ze swojego stanowiska już wcześniej, jednak ze względu na jego zaplanowany wcześniej wyjazd do Budapesztu postanowiono poczekać z decyzją.

Autor: Magdalena Nałęcz

Magdalena Nałęczm.nalecz@polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.