Wiadukt już spiął obie skarpy. Koniec remontu do końca roku

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Agata Kozicka

Wiadukt już spiął obie skarpy. Koniec remontu do końca roku

Agata Kozicka

Remont wiaduktu wzdłuż Wojska Polskiego w Bydgpszczy wchodzi w ostatnią fazę. Teraz nowa konstrukcja będzie powoli opuszczana na podpory.

Do końca roku mają zakończyć się wszelkie podstawowe prace związane z remontem wiaduktu. - Ale są pewne działania wykończeniowe, albo takie jak np. nasadzenia zieleni, które przeprowadzone będą dopiero w przyszłym roku - zaznacza Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy zarządu dróg. - Nie będzie już jednak utrudnień związanych z samym przejazdem przez wiadukt.

Do końca tygodnia ważący ponad tysiąc ton (!) wiadukt został nasunięty na siłowniki umieszczone na podporach wiaduktu. Spięte zostały dwie skarpy, ta od strony Wzgórza Wolności z tą po stronie Wyżyn ponad al. Jana Pawła II. - Teraz nowa konstrukcja jakby wisi 1,9 m ponad podporami mostu utrzymywana na siłownikach - tłumaczy Kosiedowski. - Teraz bardzo powili, centymetr po centymetrze będą one obniżane; co bardzo ważne - jednocześnie wszystkie, na każdej z podpór. To dość skomplikowana operacja. Może potrwać okoła tygodnia aż nowa konstrukcja osiądzie całkowicie na podporach.

Dopiero wtedy wykonawca będzie się mógł zabrać za prace związane z przygotowaniem nawierzchni jezdni, chodnika, ścieżki rowerowej oraz pasów ruchu na wprost w kierunku Magnuszewskiej i prawoskrętu prowadzącego w Jana Pawła II.

Agata Kozicka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.