Wiadomości z Lipna i okolic. Policja ma sporo pracy

Czytaj dalej
Fot. SłAwomir Kowalski
(JJ)(JJ)(JJ)

Wiadomości z Lipna i okolic. Policja ma sporo pracy

(JJ)(JJ)(JJ)

Radni zajmą się dziś budżetem Lipna. Ostatnio pełne ręce roboty ma też policja.

Łamał przepisy pod okiem policji

W minionym tygodniu w Lipnie na ul. Włocławskiej nietrzeźwy kierujący bez dokumentów podjął manewr wyprzedzania nie zważając na podwójną linię ciągłą, przejście dla pieszych i skrzyżowanie. Na szczęście, do wypadku nie doszło, ale kierowca nie uniknie odpowiedzialności, bo całe zajście widzieli patrolujący miasto policjanci.

Lekkomyślny kierowca poniesie karę za popełnione wykroczenia drogowe. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym musi się spodziewać dotkliwych konsekwencji finansowych, zakazu kierowania pojazdem i kary nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Radni zajmą się dziś budżetem

Dziś o godz. 8.15 rozpocznie się 12. sesja Rady Powiatu w Lipnie. Podczas obrad radni zajmą się między innymi zmianą uchwały w sprawie uchwalenia budżetu powiatu lipnowskiego na 2015 rok, jak również zamiaru likwidacji policealnego studium w Dobrzyniu.

Sprawdź ważność swojego dowodu

Wielu mieszkańcom gminy Bobrowniki upłynęła ważność dowodu osobistego. Urząd Stanu Cywilnego przypomina, że dokument ten ważny jest 10 lat od daty wydania. Bez ważnego dowodu osobistego uciążliwe lub niewykonalne stają się czynności urzędowe i bankowe, nie można wyjechać za granicę. Czasem brak ważnego dowodu osobistego oznaczać może 5 tys. zł grzywny.

Przewozili nielegalne papierosy

Lipnowscy kryminalni zabezpieczyli 4400 różnych marek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar policjanci znaleźli w dwóch samochodach wyjeżdżających z lasu. Za kierownicą skody siedział 54-latek, zaś volkswagena passata prowadziła 39-latka. Za posiadanie towaru bez polskich znaków skarbowych akcyzy, których ilość lub wartość wskazuje na przeznaczenie handlowe, grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat trzech.

(JJ)(JJ)(JJ)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.