WestWind SOLAR - Instalacje fotowoltaiczne

Czytaj dalej
Artykuł sponsorowany WestWind Solar Sp. z o.o.

WestWind SOLAR - Instalacje fotowoltaiczne

Artykuł sponsorowany WestWind Solar Sp. z o.o.

Trend walki ze smogiem, zmniejszenie emisji CO2 oraz promowana szeroko postawa pro ekologiczna to klimat naszych czasów. W modne nurty wpisuje się również montaż instalacji fotowoltaicznej. Nasuwa się jednak proste pytanie, czy bycie eko i montaż instalacji fotowoltaicznej się opłaca? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Energia elektryczna produkowana na własne potrzeby w instalacjach fotowoltaicznych jest bilansowana i rozliczana przez operatora energetycznego. W praktyce oznacza to, że produkowany prąd zużywany jest w pierwszej kolejności na potrzeby własne. Jest to pierwsza korzyść i oszczędność jaką przynosi instalacja fotowoltaiczna. Ponadto instalacja może produkować więcej prądu niż jesteśmy w stanie wykorzystać na bieżąco. Nadwyżki oddawane są do sieci, gdzie operator energetyczny „przechowa” je i umożliwi ich wykorzystanie w następnym okresie rozliczeniowym. Za wykorzystaną energię nie musimy już płacić pośrednikom. Operator pomniejsza nadwyżki o 20% dla instalacji do 10 kWp i 30% dla instalacji do 50 kWp. Nadprodukcja stanowi zatem następną korzyść i realną oszczędność. W przypadku gdy bieżące zużycie jest większe niż wartości produkowane przez instalację następuje uzupełnienie dostaw z sieci. Płacimy zatem tylko za ilości uzupełniane.

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 10 kWp będzie generować oszczędności dla domu wyposażonego w pompę ciepła i zużywającego rocznie ok. 8 000 kWh.

Średnio ok. 25% energii produkowanej przez instalację jest zużywane na bieżąco w momencie kiedy ona pracuje. W tym wypadku wartość 2375 kWh to będzie pierwsza realna oszczędność. Średnia cena za 1 kWh wraz z przesyłem wynosi ok. 0,7 zł brutto. Pozostała ilość energii elektrycznej wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej zostaje oddana do sieci operatora - co wynosi w tym przypadku 7 125 kWh energii elektrycznej. U operatora pozostaje wówczas 20% oddanej energii. Zmagazynowane zatem zostaje 5700 kWh co stanowi kolejny zysk. Zamiast kupować „nowy” prąd korzystamy z wcześniej zmagazynowanych nadwyżek. W przypadku kolejnego niewykorzystania całych zasobów w danym miesiącu mamy możliwość wykorzystania ich do końca okresu rozliczeniowego tj. do końca roku kalendarzowego.

WestWind SOLAR  - Instalacje fotowoltaiczne

Dzięki doświadczeniu i wiedzy w zakresie planowania, rozwoju oraz obsługi instalacji fotowoltaicznych doskonale wiemy jak ważna jest opłacalność instalacji. Naszym celem jest przekształcenie dobrych pomysłów w efektywne realizacje. Organizujemy cały proces od konsultacji, planowania, po budowę i późniejszą eksploatację.

Nasze instalacje działają głównie w woj. kujawsko-pomorskim. W naszym rodzimym mieście Toruniu, instalacje znajdują się na szkołach, przychodniach oraz na Urzędzie Miasta. Klientów indywidualnych obsługujemy na terenie niemal całego kraju od pomorza po małopolskie.

Domowe oszczędzanie warto rozpocząć od inwestycji w efektywną instalację fotowoltaiczną. Nasze projekty i realizacje dopasowane są do potrzeb klienta. Stosujemy komponenty najwyższej jakości, dzięki czemu możemy zagwarantować wysoką efektywność instalacji. Naszymi partnerami są m.in. Fronius, Huawei, Longi Solar czy Risen.
Wyspecjalizowana ekipa monterska daje gwarancję wysokiej jakości usług technicznych. Dzięki efektywnej instalacji rachunki znacznie się zmniejszają.

WestWind SOLAR  - Instalacje fotowoltaiczne

Fotowoltaika w branży OZE jest dostępna dla niemal każdego zainteresowanego. Możemy ją zainstalować na nieużytkach rolnych, przy domu, na domu, na garażu.
Dużą popularnością panele cieszą się na budynkach użyteczności publicznej czy budynkach firm, które szukają oszczędności.

Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych.
WestWind Solar Sp. z o.o.
ul. Gdańska 4A, 87-100 Toruń
Tel. 538 298 918
https://www.w-solar.pl/pl/
https://www.facebook.com/WestWindSolarPl/

Artykuł sponsorowany WestWind Solar Sp. z o.o.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.