Weronika jest autorką Obrazu Roku 2015

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kanigowski, MCK
Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Weronika jest autorką Obrazu Roku 2015

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Podsumowano czwarty z kolei konkurs na Obraz Roku, który powstał w Pracowni Rysunku i Malarstwa prof. Pawła Lewandowskiego-Palle w Tucholi.

Pracownia działa od 25 lat w Miejskim Centrum Kultury. Malują i rysują tu dzieci i młodzież.

To młodzież wymyśliła konkursy na Obraz Miesiąca (wybiera go profesor), a podsumowaniem tej rywalizacji jest Obraz Roku. Na najlepsze dzieło roku głosują tajnie uczestnicy zajęć. Wybierają je spośród dziesięciu Obrazów Miesiąca.

W tym roku najwięcej głosów zdobył praca Weroniki Dorockiej: „Martwa natura z puszkami Coca Coli”, wykonana techniką olejną (Obraz Miesiąca w grudniu).

- Praca powstawała długo, kilka miesięcy. Weronika pracowała nad nią 86 godzin - obliczył profesor.

W niewielkiej galerii MCK można było obejrzeć prace wyróżnione w poszczególnych miesiącach. Ich autorzy zostali nagrodzeni dyplomami, paletami i biletami do kina. W styczniu 2015 r. Obrazem Miesiąca była praca Zosi Nocnej, w lutym - Laury Urbanowicz, w marcu - Mai Twardowskiej, w kwietniu - Pauliny Małkiewicz, w maju - Marii Błaszkiewicz, w czerwcu - Wiktorii Kunigowskoiej, we wrześniu - Marzeny Zawilskiej, w Październiku - Mikołaja Jędrzejewskiego, w listopadzie - Sebastiana Bzdręgowskiego, a w grudniu - Weroniki Dorockiej. - Sztuka jest miłością mojego życia - wyznała nam Weronika. Dostała statuetkę, dyplom i albumy ufundowane przez MCK i profesora Pawła Lewandowskiego-Palle.

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.