Werka znów w TVN-ie. Opowie nam o dobroci

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Rodzinne
Dariusz Nawrocki

Werka znów w TVN-ie. Opowie nam o dobroci

Dariusz Nawrocki

Wystąpi w spotach wspierających Fundację „Nie jesteś sam”.

Nasi Czytelnicy doskonale znają Weronikę Kołodziejską z Borkowa. Miała nie mówić, nie widzieć i nie słyszeć... Ma rozszczep kręgosłupa. Nie chodzi.

- Moje nóżki są kłamczuszki - wyznała na naszych łamach przed pięcioma laty. A jak jest dziś? - Już nie mam sił dalej prosić je i prosić, żeby zaczęły chodzić. Nogi! No trochę szacunku! - opowiada. - Dzisiaj do nich mówiłam, ale nic nie pomogło. Nie chcą mnie słuchać. No i co ja mam teraz zrobić? Ciągle nie wiem, jakie jest dobre rozwiązanie tego problemu.

- Marzę o tym, żeby w końcu zacząć chodzić - wyznaje Weronika Kołodziejska.

Dwa lata temu po raz pierwszy zdradziła nam swoje marzenie. - Mam nadzieję, że kiedyś wyruszę w świat i dojdę do zdrowia - wyznała wzruszając do łez naszych Czytelników. Mijają lata, a marzenia Werki ciągle czekają na to, by się spełniły. Choć o przemierzaniu świata już nie wspomina.

- Chciałabym pójść na boisko, pograć w piłkę, spotykać się z koleżankami, pobiegać... chociaż przez parę minut, no... parę sekund. Marzę o tym, żeby w końcu zacząć chodzić, żeby te nogi nie odmawiały mi posłuszeństwa... Na razie odmawiają. Gdybym zaczęła wreszcie chodzić, moi rodzice byliby bardzo szczęśliwi - opowiada. Na chwilę przerywa, spogląda na babcię i wyznaje: - Babcia znów się rozpłakała.

Niejako na pocieszenie babci szybko z uśmiechem dodaje: - Ale... mimo tego, że nie chodzę, to i tak jestem szczęśliwa, wesolutka, taka rozpromieniona.

Weronika przed laty zauroczyła nie tylko nas, ale i ekipę z telewizji TVN. Dlatego po raz kolejny zaproszono ją do udziału w przedświątecznym spocie promującym działalność Fundacji „Nie jesteś sam”. Werka z mamą i babcią były w Krakowie. Przed kamerą wraz z niepełnosprawną Julką ze Szczecina rozmawiały o uśmiechu, radości, szczęściu i o tym, że dobrocią należy się dzielić z innymi. Na spot już możemy natknąć się oglądając telewizję TVN. Z ust Werki usłyszymy takie oto zdanie: - Powinniśmy być zawsze uśmiechnięci, dzielić się swoją radością i dobrem.

Dobro Werce możemy okazać w dwojaki sposób. Można ją wesprzeć przekazując 1 procent swego podatku. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” (KRS 0000037904). Jest też i drugi, miły sposób. Wiemy, że Werkę bardzo cieszą listy lub kartki, które wysyłają do niej dzieci. Zdradzimy więc, że 9 grudnia Werka kończy 8 lat. Podajemy adres: Borkowo 1B, 88-100 Inowrocław. Wiecie, co robić!

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.