Weekend pod znakiem utrudnień na ulicach

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Mateusz Mazur

Weekend pod znakiem utrudnień na ulicach

Mateusz Mazur

W związku z biegiem ulicznym i remontem czeka nas szereg zmian.

W ten weekend kierowcy będą musieli uzbroić się w sporo cierpliwości. W mieście zaplanowano szereg zdarzeń, które wpłyną na organizację ruchu. Niektóre ulice zostaną całkowicie zamknięte. Wyznaczone zostaną objazdy.

Już dzisiaj rozpocznie się remont ulicy Piłsudskiego w Fordonie. Drogowcy będą zmieniać nawierzchnię z kostki betonowej na asfalt. Prace podzielono na dwa etapy. Najpierw roboty obejmą odcinek od Taczaka do Swobodnej. W miejscu prowadzenia prac ulica będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. Ten etap ma potrwać ok. miesiąc.

Później drogowcy przeniosą się na odcinek od Swobodnej do Altanowej. Tam również ułożona zostanie nawierzchnia asfaltowa. Prace spowodują, że nieco innym kursem będą jeździły autobusy komunikacji miejskiej. Linia 65 zostanie skrócona do pętli Niepodległości. Stamtąd do osiedla nad Wisłą przez ulice Piłsudskiego, Swobodną, Wyzwolenia i Andersa kursować będzie autobus zastępczy nr 165. Objazdem przez Wyzwolenia i Swobodną pojedzie też linia nocna 31N.

Jutro pasażerów komunikacji miejskiej czeka jeszcze większa rewolucja. Na szczęście potrwa tylko kilka godzin. Rano ma wystartować impreza „PKO Bydgoski Festiwal Biegowy”. Uczestnicy zmierzą się między innymi na dystansach 10 kilometrów oraz półmaratonu. Trasa została wyznaczona od stadionu Zawiszy przez Gdańską, Kamienną, Wyszyńskiego, Armii Krajowej, Zamczysko i ponownie Gdańską do stadionu.

Od 8.30 do 13.30 żaden tramwaj nie wjedzie na ulicę Gdańską. Oznacza to spore przetasowania w funkcjonowaniu transportu szynowego.

Linia nr 1 będzie kursowała od Focha do ronda Jagiellonów i ulicą Bernardyńską do Babiej Wsi. Podobnie w odwrotnym kierunku. Linią nr 2 i 6 pojedziemy od Jagiellońskiej przez Focha, Garbary i Dworcową do Rycerskiej. „Czwórka” dojedzie tylko do Babiej Wsi. Także w tym miejscu będą zaczynały się jej kursy. Tam też skierowane zostaną tramwaje nr 10, które jadą z Fordonu.

W czasie zawodów autobusy linii nr 52, które jadą do Myślęcinka w obu kierunkach dojadą tylko do dworca Bydgoszcz Leśna. W tamten rejon pojadą tylko pojazdy oznaczone literą P (do Podkowy). Poza tym linia 83 w kierunku Czyżkówka pojedzie przez Powstańców Wielkopolskich, Mickiewicza, Gdańską i Artyleryjską. Pętla początkowa dla linii 93 i 94 zostanie przeniesiona na r. Fordońskie.

Przypominamy, że dzisiaj odbędzie się też Noc Muzeów. Na trasy ruszą specjalne autobusy, które zabiorą nas m.in. do Exploseum i Wieży Ciśnień. Ich rozkłady można zobaczyć na przystankach i stronie www.zdmikp.bydgoszcz.pl.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.