Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Wędrowcy z daleka w małej szkole w Wiśniewie

Przybieżeli do Betlejem pasterze... - ta polska kolęda  przypomina nam, że nie możemy zamykać się na bliźnich.  Nawet „tych obcych”. Fot. nadesłane Przybieżeli do Betlejem pasterze... - ta polska kolęda przypomina nam, że nie możemy zamykać się na bliźnich. Nawet „tych obcych”.
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

W Szkole Podstawowej w Wiśniewie jak co roku wszyscy spotkali się wspólnej wigilii. Byli uczniowie, nauczyciele, pracownicy i wszyscy przyjaciele.

To olbrzymie przedsięwzięcie, ale warte podjętych starań i wysiłków włożonych w organizację. Uczniowie widzą, że liczy się nie tablet, tylko bliskość z innymi.

- Wieloletnią tradycją naszej placówki jest organizacja wigilii szkolnej dla wszystkich jej wychowanków, nauczycieli, pracowników szkoły oraz osób zaprzyjaźnionych - informuje Irena Tatarewicz, katechetka ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie. - W tym podniosłym i uroczystym dniu zawsze panuje miła atmosfera i sprzyjająca nadchodzącym świętom Bożego Narodzenia.

Uroczystość szkolną rozpoczęła dyrektorka placówki Aleksandra Tymecka, a potem uczniowie klas IV - VI zaprezentowali swoje przedstawienie. Było jak w teatrze, ale, oczywiście zgodnie z bogatą tradycją chrześcijańską, były to jasełka. Zakończyły się śpiewem kolęd uczniów przygotowanych przez Iwonę Zawadzką-Sztanderę. Miłych i niezapomnianych wrażeń dostarczył gość specjalny - gwiazdor, który nie omieszkał rozdać prezentów wszystkim znajdującym się w sali.

Społeczność uczniowska otrzymała również liczne upominki od zaproszonych gości - przyjaciół szkoły oraz rady rodziców, którzy z wielką hojnością obdarowali słodyczami wszystkich uczniów. - Pełni radości z otrzymanych prezentów usiedliśmy do wspólnego stołu, przy którym w kolędowej atmosferze zjedliśmy tradycyjne potrawy wigilijne - relacjonuje Tatarewicz. - Tak wprowadzeni w świąteczny nastrój opuściliśmy szkołę.

Tych wspólnie spędzonych chwil nie sposób przecenić. Za wigilijnym stołem tęsknimy cały rok. Jedną z polskich tradycji jest zostawienie dodatkowe nakrycia dla przybysza. Może w tym roku ktoś z niego skorzysta.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.