Wędrowali: królowie, pastuszkowie i anioły

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka , igajolanta.mlodecka@pomorska.pl

Wędrowali: królowie, pastuszkowie i anioły

Jolanta Młodecka , igajolanta.mlodecka@pomorska.pl

Stowarzyszenie Unitis Viribus było głównym organizatorem orszaku, który przeszedł ulicami Radziejowa.

W przedsięwzięcie zaangażowało się wiele osób, dorosłych, dzieci i młodzież. W orszaku nie zabrakło nauczycieli i uczniów Miejskiego Zespołu Szkół, Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie, czy Zespołu Szkół w Przemystce.

Organizatorzy włożyli w to przedsięwzięcie wiele pracy, a przede wszystkim serca, dlatego tegoroczny orszak był równie udany, jak ten, zorganizowany rok wcześniej. Potwierdziły to tłumy mieszkańców, którzy towarzyszyli orszakowi. Królowie w orszaku mieli swoje „dwory” - zespoły, które przygotowały inscenizacje na poszczególnych etapach. Wyruszyli w południe spod klasztoru franciszkanów i przeszli do radziejowskiej fary.

Uczestnicy korowodu: królowie, Święta Rodzina, kapłani, aniołowie i inne postacie prezentowali się znakomicie, a poszczególne wydarzenia były komentowane przez lektorów.

Po raz kolejny orszak Trzech Króli , zorganizowało też Koło Gospodyń Wiejskich w Rożnie Parcelach. Przeszedł on trasę z Alek-sandrowa Kujawskiego na plac zabaw we wsi, gdzie przy stajence śpiewano kolędy z ciechocińskim zespołem „Promyk”. Królami w tym roku byli ks. Zbigniew Adamowicz, starosta Dariusz Wochna i Roman Skalski.

Jolanta Młodecka , igajolanta.mlodecka@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.