We Włocławku wyrosną wieże z kwiatami

Czytaj dalej
Andrzej Galczak

We Włocławku wyrosną wieże z kwiatami

Andrzej Galczak

Z aprobatą mieszkańców spotkał się ubiegłoroczny wystrój rabatek na pl. Wolności. Pojawiło się wtedy sporo nowych roślin, w tym ozdobne trawy.

Tegoroczna zieleń w najważniejszych punktach Włocławka będzie wyglądała podobnie jak zeszłoroczna, choć nie zabraknie dodatkowych elementów. Na pl. Wolności o zieleń będzie dbała firma Małgorzaty Kwiecińskiej z Wałbrzycha. - To będzie kontynuacja zeszłorocznego projektu - wyjaśnia właścicielka firmy.

- Mieszkańcy zobaczą byliny, rozplenice, trawy ozdobne, nie zabraknie begonii. Pojawią się również nowe elementy ozdobne, a mianowicie kosze z pelargoniami zawieszone na latarniach, natomiast na trawnikach ustawimy wieże z tymi kwiatami. Gdy aura dopisze, to postaramy się to zrobić w połowie maja. Myślę, że tegoroczny wystrój będzie jeszcze ładniejszy od tego sprzed roku. Trawy będą większe i wszystko powinno sprawiać bogatsze i atrakcyjniejsze wrażenie.

Przez pl. Wolności przechodzą tłumy ludzi udających się do innych dzielnic, a także przyjezdni. Rabatki, niczym dywany kwiatowe, każdego roku cieszyły oczy. Kolejnymi miejscami, gdzie chętnie spacerujemy są bulwary i park nad Zgłowiączką. Tymi rejonami zajmie się zakład Platan z Brześcia Kujawskiego.

- Na bulwarach niewiele się zmieni - zaznacza Krzysztof Górski, właściciel brzeskiej firmy. - Planujemy podobne nasadzenia jak rok temu. Natomiast na Starym Rynku ustawimy wieże kwiatowe, a do słupów przymocowane zostaną kwietniki z pelargoniami. Jednak przeszkodą w utrzymaniu ładnej zieleni, nawet trawników, są chrząszcze chrabąszczy, które podgryzają rośliny. Im bardziej dbamy i je podlewamy, tym bardziej te szkodniki się rozmnażają.

Pędrakom w niszczeniu trawników pomagają ptaki Ten problem znany jest we Włocławku od lat. Pędraki to przysmak większych ptaków, które wygrzebują je dziobami i niszczą trawniki. Jednak nawet ptaki nie mogą sobie z tą inwazją poradzić. Podobnie jest w parku Sienkiewicza, a także na trawnikach wzdłuż drogi nr 91.

Andrzej Galczak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.