We Włocławku wyrosną wieże z kwiatami

Czytaj dalej
Andrzej Galczak

We Włocławku wyrosną wieże z kwiatami

Andrzej Galczak

Z aprobatą mieszkańców spotkał się ubiegłoroczny wystrój rabatek na pl. Wolności. Pojawiło się wtedy sporo nowych roślin, w tym ozdobne trawy.

Tegoroczna zieleń w najważniejszych punktach Włocławka będzie wyglądała podobnie jak zeszłoroczna, choć nie zabraknie dodatkowych elementów. Na pl. Wolności o zieleń będzie dbała firma Małgorzaty Kwiecińskiej z Wałbrzycha. - To będzie kontynuacja zeszłorocznego projektu - wyjaśnia właścicielka firmy.

- Mieszkańcy zobaczą byliny, rozplenice, trawy ozdobne, nie zabraknie begonii. Pojawią się również nowe elementy ozdobne, a mianowicie kosze z pelargoniami zawieszone na latarniach, natomiast na trawnikach ustawimy wieże z tymi kwiatami. Gdy aura dopisze, to postaramy się to zrobić w połowie maja. Myślę, że tegoroczny wystrój będzie jeszcze ładniejszy od tego sprzed roku. Trawy będą większe i wszystko powinno sprawiać bogatsze i atrakcyjniejsze wrażenie.

Przez pl. Wolności przechodzą tłumy ludzi udających się do innych dzielnic, a także przyjezdni. Rabatki, niczym dywany kwiatowe, każdego roku cieszyły oczy. Kolejnymi miejscami, gdzie chętnie spacerujemy są bulwary i park nad Zgłowiączką. Tymi rejonami zajmie się zakład Platan z Brześcia Kujawskiego.

- Na bulwarach niewiele się zmieni - zaznacza Krzysztof Górski, właściciel brzeskiej firmy. - Planujemy podobne nasadzenia jak rok temu. Natomiast na Starym Rynku ustawimy wieże kwiatowe, a do słupów przymocowane zostaną kwietniki z pelargoniami. Jednak przeszkodą w utrzymaniu ładnej zieleni, nawet trawników, są chrząszcze chrabąszczy, które podgryzają rośliny. Im bardziej dbamy i je podlewamy, tym bardziej te szkodniki się rozmnażają.

Pędrakom w niszczeniu trawników pomagają ptaki Ten problem znany jest we Włocławku od lat. Pędraki to przysmak większych ptaków, które wygrzebują je dziobami i niszczą trawniki. Jednak nawet ptaki nie mogą sobie z tą inwazją poradzić. Podobnie jest w parku Sienkiewicza, a także na trawnikach wzdłuż drogi nr 91.

Andrzej Galczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.