We Włocławku będą konsultacje w sprawie cyrku

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Justyna Juszczyńska

We Włocławku będą konsultacje w sprawie cyrku

Justyna Juszczyńska

Włocławianie zadecydują, czy chcą cyrku ze zwierzętami w mieście. Prezydent chce, aby w tej sprawie przeprowadzono konsultacje społeczne.

Kilka tygodni temu na ręce prezydenta miasta trafił projekt zarządzenia dotyczący zakazu dla cyrków, które w swoich pokazach wykorzystują zwierzęta. Na mocy tego zarządzenia miasto miałoby odmawiać cyrkom organizującym przedstawienia z udziałem zwierząt umów dzierżawy lub udostępniania swoich gruntów, którymi gospodaruje prezydent Włocławka.

Projekt zarządzenia bliźniaczo podobny do tego, który obowiązuje od miesiąca w Bydgoszczy, złożył Krzysztof Kukucki, przewodniczący klubu radnych SLD.

- Prośbę o zajęcie się tym tematem zgłosili do naszych radnych sami mieszkańcy Włocławka, którym nie jest obcy los zwierząt - mówi Krzysztof Kukucki.

Prezydent Marek Wojtkowski ostateczną decyzję podejmie po konsultacjach z mieszkańcami. - Jeszcze nie wiemy, jak będą wyglądały konsultacje, w najbliższych dniach podejmiemy decyzję czy będzie to ankieta, czy jakaś inna forma - mówi Roman Stawisiński, dyrektor wydziału gospodarki miejskiej.

Zakazy dla cyrków, w których występują zwierzęta, dotyczyłby tylko terenów miejskich. Jak pokazał ostatni przykład cyrku Zalewskiego, przedstawienia mogą odbyć się na terenach prywatnych, na których zakaz prezydenta nie będzie mógł obowiązywać.

Moda na odmawianie dzierżawy cyrkom, w którym występują zwierzęta przyszła do nas z zachodniej Europy. W Polsce zapoczątkował ją Robert Biedroń, prezydent Słupska. W ślady za nim poszli włodarze innych miast.

Justyna Juszczyńska

Dziennikarstwem zainteresowałam się w szkole średniej, dlatego zdecydowałam się na studia w tym kierunku. Zaraz po studiach rozpoczęłam prace w tym zawodzie. Chętnie zajmuje się tematami społecznymi. W Gazecie Pomorskiej zaczęłam pracę w 2014 roku. Swoją przygodę z gazetą zacząłem w oddziale we Włocławku. Aktualnie pracuje w dziale online.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.