Wciąż oszukują na wnuczka i na policjanta - na potęgę

Czytaj dalej
Fot. Polska Press
Marek Weckwerth

Wciąż oszukują na wnuczka i na policjanta - na potęgę

Marek Weckwerth

Wydawało się, że takie przestępstwa zostały mocno ograniczone, bo dzięki akcjom uświadamiającym świadomość starszych osób rośnie. Ale spryciarze nie dają za wygraną. I wygrywają!

- Tylko w kilka dni w połowie marca otrzymaliśmy 20 zgłoszeń dotyczących prób oszustwa starszych osób metodą "na wnuczka" oraz o jednej udanej niestety - wylicza mł. asp. Małgorzata Warsińska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Sępólnie Krajeńskim. - Ofiarą przestępcy padł 80-letni mieszkaniec gminy Sępólno Krajeńskie. Stracił kilkanaście tysięcy złotych. Wszczęliśmy dochodzenie w tej sprawie. Od tamtej pory nie ma więcej zgłoszeń, ale apelujemy do seniorów o rozwagę i czujność. Nie dajmy się oszukać!

- Metody oszustów ewoluują. Co prawda wciąż mamy do czynienia z tą "na wnuczka", ale coraz częściej próbuje się podejść seniora "na policjanta" oraz "na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego" - przestrzega asp. sztab. Małgorzata Lipińska z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu.

Tylko w kilka dni w połowie marca policja otrzymała 20 zgłoszeń dotyczących prób oszustwa starszych osób metodą "na wnuczka" oraz o jednej udanej...

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.