Wchodzą nowe metody współpracy z klubami

Czytaj dalej
Fot. Mirosław Woźniak
(PAK)redakcja.znin@pomorska.pl

Wchodzą nowe metody współpracy z klubami

(PAK)redakcja.znin@pomorska.pl

Gmina powierzyła finansowanie klubów sportowych Barcińskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Są to: LKS Dąb Barcin, KS Zagłębie Piechcin, UKS Barcin, UKS Piechcin, Stowarzyszenie Sportowe „Sokół”, Szkolny Związek Sportowy.

Po niedawnym zebraniu rodziców w szkole w Piechcinie, poinformowano, że dzieci uczęszczające do klubów sportowych będą musiały płacić za zajęcia.

- To kuriozum! Zamiast dzieci przyciągać, to te pieniądze będą odgradzać od sportu. Jak dane dziecko ma kilka takich aktywności, to rodzic za każdą przynależność będzie musiał płacić! Do tego dochodzą badania lekarskie. Przecież to wszystko kosztuje. Nie wyrażamy woli odpłatności, co nam zostało zaproponowane - mówił nam jeden z Czytelników.

Beata Gaik-Mazurek, prezes spółki BOSiR wyjaśniła, że długie rozmowy z instruktorami pozwoliły na wypracowanie metod współpracy. Przypomniała, że do tej pory instruktor chcąc zapewnić swoim podopiecznym dodatkowe atrakcje niejednokrotnie szukał sponsorów. Bezpośrednio składali się na nie także rodzice. Niektórzy robili to systematycznie po to, aby na zakończenie sezonu można było przygotować spotkanie integracyjne lub wspólny wyjazd. Odpłatność za zajęcia wprowadzano, aby zachować przejrzystość przepływu środków finansowych. Ale wprowadzono też ulgi.

(PAK)redakcja.znin@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.