Ważny wniosek jest już na biurku wojewody

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Mateusz Mazur

Ważny wniosek jest już na biurku wojewody

Mateusz Mazur

Władze Bydgoszczy złożyły w urzędzie wojewódzkim pismo w sprawie wydania zezwolenia na realizację przebudowy ulicy Grunwaldzkiej.

Jedna z najważniejszych inwestycji w najbliższych latach jest coraz bliżej realizacji. Wczoraj bydgoski ratusz poinformował o tym, że złożone zostały niezbędne dokumenty potrzebne do wydania zgody na gruntowną przebudowę ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od Węzła Zachodniego do granic miasta.

- Oprócz modernizacji ulicy Kujawskiej i przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej kluczowe znaczenie ma rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej, która połączy nas z trasą ekspresową S5 - przypomina prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku drogowcy opracowali pełny projekt budowlany. Przewidziano w nim budowę dwóch jezdni jednokierunkowych po dwa pasy ruchu w obu kierunkach na całym odcinku. Wybudowany zostanie również specjalny bus-pas w kierunku centrum miasta, który powstanie na odcinku od ulicy Skośnej do Flisackiej.

Po decyzji wojewody, Mikołaja Bogdanowicza ratusz będzie mógł przejść do procesu wywłaszczania gruntów. W tej sprawie odbyło się już kilka rozmów z mieszkańcami. Natomiast na przełomie marca i kwietnia ogłoszony zostanie przetarg. - Wiemy, że będzie spora konkurencja, bo firmy już pukają do naszych drzwi i dopytują o konkretne daty - mówił wcześniej Maciej Gust, zastępca dyrektora ZDMiKP ds. inwestycji drogowych.

W tym roku na inwestycję zarezerwowano 48 milionów złotych. Całość ma kosztować ok. 150 milionów.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.