Ważny wniosek jest już na biurku wojewody

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Mateusz Mazur

Ważny wniosek jest już na biurku wojewody

Mateusz Mazur

Władze Bydgoszczy złożyły w urzędzie wojewódzkim pismo w sprawie wydania zezwolenia na realizację przebudowy ulicy Grunwaldzkiej.

Jedna z najważniejszych inwestycji w najbliższych latach jest coraz bliżej realizacji. Wczoraj bydgoski ratusz poinformował o tym, że złożone zostały niezbędne dokumenty potrzebne do wydania zgody na gruntowną przebudowę ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od Węzła Zachodniego do granic miasta.

- Oprócz modernizacji ulicy Kujawskiej i przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej kluczowe znaczenie ma rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej, która połączy nas z trasą ekspresową S5 - przypomina prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku drogowcy opracowali pełny projekt budowlany. Przewidziano w nim budowę dwóch jezdni jednokierunkowych po dwa pasy ruchu w obu kierunkach na całym odcinku. Wybudowany zostanie również specjalny bus-pas w kierunku centrum miasta, który powstanie na odcinku od ulicy Skośnej do Flisackiej.

Po decyzji wojewody, Mikołaja Bogdanowicza ratusz będzie mógł przejść do procesu wywłaszczania gruntów. W tej sprawie odbyło się już kilka rozmów z mieszkańcami. Natomiast na przełomie marca i kwietnia ogłoszony zostanie przetarg. - Wiemy, że będzie spora konkurencja, bo firmy już pukają do naszych drzwi i dopytują o konkretne daty - mówił wcześniej Maciej Gust, zastępca dyrektora ZDMiKP ds. inwestycji drogowych.

W tym roku na inwestycję zarezerwowano 48 milionów złotych. Całość ma kosztować ok. 150 milionów.

Mateusz Mazur

Dziennikarz portalu internetowego Gazety Pomorskiej www.pomorska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.