Ważny mecz w Kamieniu

Czytaj dalej
Fot. Piotr Pubanz
Piotr Pubanzdzial.sportowy@pomorska.pl

Ważny mecz w Kamieniu

Piotr Pubanzdzial.sportowy@pomorska.pl

Dwa mecze najbliższej kolejki A klasy elektryzują kibiców śledzących rozgrywki w tej lidze. Na czoło wysuwa się spotkanie w Bydgoszczy.

III liga kobiet: UKS Tęcza Bydgoszcz - Tucholan-ka Kobiak (sb., 16);

A klasa - sobota: Kamionka - Grom (17), Tucho-lanka - Sparta Przysiersk (17), Krajna - Victoria Niemcz (17), Fala Świekatowo - Piaski Bydgoszcz (16), BKS - Victoria K. (17); niedziela: Tartak Wudzyn - Rawys Kan-Bor Raciąż (13).
B klasa - sobota: LKS Kęsowo - LZS Skarpa (16); niedziela: Gwiazda Sypniewo - Myśliwiec Gos-tycyn (12), Fuks Wielowicz - Olimpia Wtelno (14), Sokół N. Dwór - Tucholski KP (14), Taxus Komiero-wo - Tarpan Mrocza (15), Łokietek Wierzchucin Król.- Victoria Mąkowarsko (14).

Lider i już beniaminek V ligi BKS podejmie Victorię Korono-wo, która jako jedyna walczy jeszcze o wicemistrzostwo i udział w barażach z regionalnymi ekipami Rawysem, Gromem i Kamionką. Jeśli BKS z Victorią zagrają fair, a nie po „sąsiedzku”, faworytem są gospodarze. Porażka koronowian sprawi, że w walce o baraże pozostaną już tylko ekipy z regionu. Ale kto?

O tym zadecyduje drugi sobotni mecz „na szczycie”, który rozegrany zostanie w Kamieniu. To właśnie tam 5. w tabeli Kamionka podejmie wicelidera Grom. Ten mecz jest ważny zwłaszcza dla gospodarzy, którzy w razie wygranej zachowają szanse na dalszy pościg o 2. lokatę. Z kolei triumf Gromu sprawi, że podopieczni Sylwestra Trzósło pozostaną w fotelu wicelidera i baraże będą mieli na wyciągnięcie ręki.

Rawys zagrana wyjeździe z outsiderem Tartakiem. Wygraną podopiecznych Dariusza Hoffmanna obstawiać można w ciemno. Tak samo jak Krajny, która u siebie zagra z Victorią Niemcz. Przed szansą na rehabilitację stają piłkarze z Tucholi, którzy na własnym boisku zagrają z Spartą. Po przerwie wracają też panie z Tucholi. „Senatorki” w Bydgoszczy zagrają ze słabiutką Tęczą i wynik meczu może być tylko jeden, pewna wygrana tucholanek.

Autor: Piotr Pubanz

Piotr Pubanzdzial.sportowy@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.