Ważne weekendowe sprawdziany

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Grzegorz Oleradzki

Ważne weekendowe sprawdziany

Grzegorz Oleradzki

Na brak emocji podczas weekendu nie będą mogli narzekać kibice. Znów tłoczno będzie na boiskach włocławskiego OSiR.

Kujawianka - SKP Słupca 1:4 (0:2)
Bramki: Piotr Gląba - Piotr Głowala, Tomasz Rosiński oraz zawodnicy testowani.
Kujawianka: Imiołek - Jędrzejewski, zawodnik testowany, Mazurkiewicz, Popieliński - Kuropat- wiński, Galanciak, testowany, testowany, Łepski - Gląba oraz Wodnicki i zawodnicy testowani.

Trzecioligowa Kujawianka Izbica z SKP Słupca grała w środę w Uniejowie.

Dla trenera izbiczan Marcina Woźniaka pojedynek ze swym poprzednim zespołem był okazją do sprawdzenia licznej grupy piłkarzy zainteresowanych grą w trzeciej lidze. Było to też wymuszone brakiem leczących kontuzje Mateusza Mielczarka, Olega Tabaki i Rafała Biernackiego. Naturalny w tej sytuacji brak zgrania widoczny był od początku. Wykorzystali to piłkarze ze Słupcy szybko uzyskując przewagę udokumentowaną bramkami. W sobotę (początek o godzinie 14) Kujawianka zagra w Inowrocławiu z Cuiavią.

Końcówka stycznia to czas gdy przygotowania rozpoczynają zespoły niższych klas. Oto skrótowy raport o sytuacji w niektórych klubach włocławskich klubach A i B klasy.

Od kilku dni przygotowania do wiosny rozpoczęli piłkarze MGKS Lubraniec.

Zarząd zdecydował się powierzyć prowadzenie seniorskiej drużyny Mariuszowi Podczarskiemu. W przeszłości bronił barw klubu w lidze okręgowej, był najskuteczniejszym strzelcem drużyny i jej kapitanem. Mimo obciążenia wynikającego z obowiązków zawodowych jak i z racji sprawowania funkcji radnego zdecydował się przyjąć propozycję.

Trwa transferowa ofensywa chodeckiej Zgody. Przypomnijmy, że pozyskała ona (w podwójnej roli trenera i zawodnika) Michała Rosiaka. Powrót do Chodcza zadeklarował też grający ostatnio w GKS Baru- chowo (poprzednio w Kujawiance Izbica) Piotr Zagórski. Nie jest to ponoć koniec kadrowych zamierzeń walczącej o utrzymanie Zgody.

Od kilkunastu dni trenują też piłkarze Orła Służewo i Tłuchowii. Karola Kwiecińskiego, prezesa a zarazem trenera klub z Tłuchowa martwią kłopoty ze znalezieniem sparingpartnerów. W okresie przygotowawczym chciałby uniknąć spotkań z zespołami występującymi w tej samej grupie. W tej sytuacji rywalami tłuchowian w kontrolnych grach będą głównie drużyny z województwa mazowieckiego.

Treningów nie wznowiły jeszcze Unia Choceń i Lech Dobre. Wynika to z przyczyn organizacyjnych, zakończenia (w grudniu 2015 roku) kadencji dotychczasowych władz. W przyszłym tygodniu należy się spodziewać zebrań sprawozdawczo-wyborczych. Zarządy klubów (do czasu wyboru nowych pełnią funkcje) uwagę skoncentrowały na rozliczeniach finansowych, troskę o kolejny rok pozostawiając następcom.

Nieco później (ostatni weekend marca lub pierwszy kwietniowy) do rywalizacji przystąpią piłkarze tej klasy.

Zespół lidera z podwłocławskich Fabianek gminy do rewanżowych spotkań przystąpi pod wodzą nowego szkoleniowca Damiana Cackowskiego, który dotychczas prowadził zespoły włocławskiej SMS. Niebawem zakończyć się mają prace związane z tworzeniem nowej struktury organizacyjnej sportu w gminie. Zespół trenuje od połowy stycznia.

Pod wodzą dotychczasowych szkoleniowców Roberta Siwińskiego i Marcina Bartczaka przygotowania do wiosennych spotkań rozpoczęli piłkarze Tęczy Topólka i Wiślanina Bobrowniki. Pierwsze sprawdziany planowane są za tydzień. Tęcza zagra z MGKS Lubraniec zaś Wiślanin z Drwęcą Golub Dobrzyń. Piłkarze rezerw Łokietka i Sadownika biorą udział w treningach pierwszych drużyn. Od przyszłego tygodnia zajęcia rozpoczną Orion Popowo i Start Stawki.

Zdecydowana poprawa pogody sprawiła, że zdatne do gry są boiska ze sztuczną nawierzchnią włocławskiego OSiR.

Weekendowy cykl rozpoczną w sobotę (godzina 12) mecze Włocłavii z LKS Ślesin i Lidera Włocławek z Piastem Bądkowo. Później (14) LTP Lubanie zagra z Ziemowitem Osięciny, zaś na 16 zaplanowane są spotkania Łokietek Brześć Kuj. - Victoria Smólnik oraz Kujawiak Kowal - Kujawiak Kruszyn. Wydarzeniem niedzieli będzie zaplanowany na 13 mecz Start Radziejów - Zdrój Ciechocinek.

Drugi przedsezonowy sprawdzian aleksandrowskie Orlęta zagrają w sobotę w Toruniu z Włókniarzem (12.15).

Grzegorz Oleradzki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.