Ważą się losy nowego budynku magistratu we Włocławku

Budynek magistratu przy ul. Kościuszki miał być sprzedany. Teraz rozważana jest inna koncepcja Fot. Wojciech Alabrudziński Budynek magistratu przy ul. Kościuszki miał być sprzedany. Teraz rozważana jest inna koncepcja

Zmienia się koncepcja, jeśli chodzi o budowę nowej siedziby urzędu miasta. O potrzebie oddania do użytku kolejnej siedziby magistratu prezydent Marek Wojtkowski (PO) mówił od początku kadencji.

Bo uważał, że konieczna jest m.in. poprawa warunków obsługi interesantów w wydziale komunikacji, który mieści się przy ul. Kościuszki. I mimo, że najliczniejszy klub w samorządzie - PiS było przeciwne budowie nowego urzędu, prezydent tę koncepcję forsował.

Lepszy adres dla urzędu to Stodólna

Ale gdy koalicjant się zmienił i do głosu doszedł SLD, prezydent nie broni już koncepcji budowy nowej siedziby urzędu miasta w narożniku ul. 3 Maja i Tumskiej. I przyznał, że w grą wchodzą także inne lokalizacje, m.in. przy ulicy Stodólnej, w sąsiedztwie pałacyku i przyszłej siedziby wydziału geodezji Starostwa Powiatowego we Włocławku.

Koncepcja budowy zostanie porzucona?

Jak się jednak ostatnio dowiedzieliśmy, nie jest wykluczone, że koncepcja budowy nowej siedziby urzędu miasta zostanie porzucona. Ma to związek z budową tzw. czternastek, czyli placówek wychowawczo-opiekuńczych dla dzieci. Brana jest pod uwagę m.in. możliwość zagospodarowania budynku przy ul. Żytniej.

- Wspólnie analizujemy, które rozwiązanie będzie optymalne, by na próżno nie wydawać pieniędzy - podkreśla Krzysztof Kukucki, przewodniczący samorządu.

Jest jeszcze kwestia kamienicy przy ul. Kościuszki, gdzie znajduje się wydział komunikacji. Prezydent Wojtkowski mówił na początku kadencji o sprzedaży tego obiektu.

SLD uważa jednak, że ta kamienica ma dużą wartość i nie powinny trafić w obce ręce. - Sugerujemy ewentualnie zmianę funkcji, zamontowanie w budynku windy - mówi przewodniczący Kukucki.

W sprawie kamienicy przy ul. Kościuszki 12 ma jeszcze odbyć się spotkanie z konserwatorem zabytków.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.