Wawrzyniak i Budny najlepsi w ping - ponga

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Szymon Cieślak

Wawrzyniak i Budny najlepsi w ping - ponga

Szymon Cieślak

Na turniej stawili się entuzjaści tenisa stołowego - dyscypliny, która dzięki comiesięcznym rozgrywkom odradza się po latach w Żninie.

Organizatorami deblowego turnieju byli: Miejski Ośrodek Sportu, Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Uczniowski Klub Sportowy „Ekonom“ w Żninie. Zgłosiło się dwunastu zawodników.

Dzięki losowaniu poznali, kto z kim będzie grał w parze - dowiedzieliśmy się od organizatorów. Gra toczyła się systemem każdy z każdym do trzech wygranych setów.

Zwycięstwa 3:0 i 3:1 były nagradzane 3 punktami do klasyfikacji, a wyniki 3:2, dwa punkty otrzymywali zwycięzcy. Jeden punkt otrzymywali pokonani.

Pierwsze miejsce z sumą 15 punktów (sety 15:2) zajęli Henryk Wawrzyniak z Bożejewiczek oraz Grzegorz Budny ze Żnina.

Na drugim miejscu turniej zakończyli: Tadeusz Wypijewski z Rogowa i Mariusz Szyszkowicz z Gniezna. Zdobyli oni 12 punktów (sety: 13:3). Trzecie miejsce zajęli: Cezary Turostowski z Bożejewiczek i Mariusz Kolasiński ze Żnina, którzy zdobyli 9 punktów (sety: 10:8).

Tuż poza podium znaleźli się: Zenon Żychliński i Kamil Budny ze Żnina. Panowie zdobyli 5 pukntów (7:12). Piąte miejsce należy do Stanisława Mikołajczaka i Szymona Budnego (obaj ze Żnina) - zdobyli 4 punkty (5:12). Ostatnie miejsce należy do Mirosława Najzera i Krzysztofa Byczyńskiego. Turniej zakończyli bez punktów (sety 1:15).

Nie był to ostatni deblowy turniej tenisa stołowego. Organizatorzy zapowiadają kolejne tego typu przedsięwzięcia sportowe.

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.