Wartość materialna paczek - 52 tys. złotych

Czytaj dalej
Fot. Iwona Woźniak
Iwona Góralczyk

Wartość materialna paczek - 52 tys. złotych

Iwona Góralczyk

W całej Polsce odbywał się Finał Szlachetnej Paczki - projektu pomocy bezpośredniej rodzinom znajdującym się w niezawinionej biedzie.

- Podczas tegorocznej edycji w Żninie włączyliśmy do projektu dwadzieścia rodzin z terenu powiatu żnińskiego i nakielskiego - relacjonuje Magdalena Hoffmann-Pryka, lider rejonu Żnin.

Sztab akcji znajdował się w Żnińskim Domu Kultury.

- Podejmowaliśmy tam darczyńców, a następnie dostarczaliśmy przekazaną pomoc do rodzin. Akcja połączyła ze sobą wiele osób prywatnych, znajomych, współpracowników, szkoły i klasy oraz anonimowych ludzi dobrego serca - dodaje Hoffmann-Pryka.

Oto Szlachetna Paczka w Żninie w podsumowaniu: liczba rodzin, które otrzymały Szlachetną Paczkę - 20, liczba osób, które przygotowały paczki - 1036, liczba wszystkich pojedynczych paczek - 352. Wartość materialna paczek: 51.815 złotych. Wartość duchowa: niepoliczalna... - Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tegorocznej edycji projektu Szlachetna Paczka w Żninie.

- Brawa należą się też naszym wolontariuszom. A są to: Oliwia Rąbkowska, Arek Nowak, Julia Jakubczak, Karolina Michalska, Weronika Ucińska, Sandra Magdziak, Artur Wierzchosławski, Artur Kiliński, Ksenia Piasecka, Marta Pawlak, Marta Zenger i Agata Superczyńska. Wierzymy, że pomoc, która dotarła do rodzin, pozwoli im godnie przeżyć święta. A może i odmieni czyjeś życie?

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.