Warto mieć gruby portfel oraz sporo urlopu. Jadą do nas gwiazdy muzyki [MAPA KONCERTÓW 2017]

Czytaj dalej
Ola Szatan

Warto mieć gruby portfel oraz sporo urlopu. Jadą do nas gwiazdy muzyki [MAPA KONCERTÓW 2017]

Ola Szatan

Nie będzie narzekania na koncertową nudę. Do Polski w tym roku przyjedzie mnóstwo gwiazd. A to jeszcze nie koniec, bo kolejne są negocjowane.

Przynajmniej kilka tysięcy złotych przydałoby się, aby przebojowo spędzić 2017 rok na koncertach gwiazd, które zamierzają odwiedzić kraj nad Wisłą. Polska już kilka sezonów temu przestała być „krainą białych niedźwiedzi” i trafiła na główny szlak tras koncertowych światowych artystów, co jednocześnie sprawiło, że o taryfie ulgowej w cenach biletów nie ma mowy, a daty wydarzeń mogą się nakładać na siebie. Tak będzie w tym roku.

Green Day na początek

Na koncie mają ponad 75 milionów sprzedanych płyt, w naszym kraju grali już w Katowicach i Łodzi. Teraz przyszła pora na Kraków. Najbardziej niepokorne i przebojowe punkrockowe trio, czyli Green Day, otworzy tegoroczny gwiazdorski worek koncertowy już w następną sobotę, 21 stycznia, w krakowskiej Tauron Arenie.

W lutym wielka gratka czeka fanów sir Roda Stewarta. Pamiętamy wciąż jego znakomity koncert na rybnickim stadionie sprzed paru lat. W maju ubiegłego roku największe hity Rod zaśpiewał w Łodzi. Przebojowa trasa „Hits 2016” okazała się takim sukcesem, że Szkot postanowił trasę przedłużyć, dołożyć do nowych miejsc Polskę, i to dwukrotnie. 19 lutego Rod Stewart wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie, zaś 21 lutego w gdańsko-sopockiej hali Ergo Arenie. Stewart ma energię, której mógłby mu pozazdrościć niejeden 20-latek (podczas halowych występów wykopuje też piłki z autografem w stronę publiczności).

Wśród godnych polecenia lutowych koncertów na pewno znajduje się występ Ennio Morricone (6.02, Tauron Arena Kraków) czy zespołu Apocalyptica, który w ramach trasy świętującej dwudziestą rocznicę wydania albumu „Plays Metallica by four cellos” wystąpi w Warszawie (17.02, Torwar) i we Wrocławiu (18.02, Narodowe Forum Muzyki).

W marcu do Polski powróci legenda bluesa. John Mayall, brytyjski muzyk, który ma na koncie ponad 50 albumów, wystąpi na dwóch koncertach: w Warszawie (3.03, klub Stodoła) oraz Poznaniu (4.03, Centrum Kultury Zamek). W warszawskiej Stodole zagra ponadto m.in. Anthrax (10.03), a na Torwarze zespół Korn (31.03).

Wraca Metalmania

Kwiecień do gratka dla młodszej części publiczności. Gwiazda serialu „Violetta”, Martina Stoessel, odwiedzi Polskę dwukrotnie. Wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie (3.04) oraz łódzkiej Atlas Arenie (6.04). W tym samym miesiącu czeka nas również Metalmania. Kultowy festiwal związany z katowickim Spodkiem, reaktywowany będzie 22 kwietnia. Obok m.in. Moonspell, Sodom, Furii zagra holenderska formacja Sinister, a headlinerem festiwalu będzie grupa Samael.

6 maja w krakowskiej Tauron Arenie zagra holenderski DJ Hardwell. Do naszego kraju przyjedzie Pat Metheny, który zagra w Warszawie (14.05 Arena Ursynów) oraz w Poznaniu (15.05 Sala Ziemi MTP). Po wyprzedanym w 2016 roku koncercie w Krakowie, Enrique Iglesias zawita do gdańsko-sopockiej Ergo Areny, by 17 maja zaprezentować nowy repertuar i stare przeboje.

W maju odwiedzi nas też legenda rocka, zespół Deep Purple, by zaprezentować materiał z nowego krążka „inFinite” i... powiedzieć „do widzenia”. 23 maja zagrają w łódzkiej Atlas Arenie, a 24 maja w katowickim Spodku. Trzy koncerty zagra uwielbiany w Polsce holenderski skrzypek André Rieu. 25 maja będzie okazja wysłuchać go w krakowskiej Tauron Arenie, 26 maja w łódzkiej Atlas Arenie, zaś 27 maja w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie. Również na trzy koncerty przyjedzie Hans Zimmer (26.05 Ergo Arena, 28.05 Atlas Arena, 30.05 Tauron Arena). 27.05 w Tauron Arenie pojawi się Bruno Mars, zaś 31 maja i 1 czerwca w Łodzi zaśpiewa Ariana Grande. 2 czerwca w sopockiej Operze Leśnej zagra Ludovico Einaudi, który komponował utwory do takich filmów jak „Nietykalni” czy „To właśnie Anglia”.

Do Tauron Areny przenosi się Impact Festival, który w tym roku zaprezentuje Linkin Park (15.06) oraz System of a Down (17.06). 18 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie pojawi się grupa Coldplay, na którą bilety sprzedały się jak ciepłe bułeczki, a 20 czerwca szykuje się kolejna petarda, tym razem na gdańskim stadionie: zespół Guns N’ Roses z Axlem i Slashem na czele. Tego samego dnia, ale na warszawskim Torwarze, wystąpi grupa Evanescence.

Przełom czerwca i lipca (28.06 - 1.07) to Open’er Festival, na który przyjedzie m.in. Radiohead i Foo Fighters. 9 lipca w Operze Leśnej w Sopocie zagra Elton John. Gorąco będzie 21 lipca. Tego dnia na Stadionie Narodowym w Warszawie wystąpi grupa Depeche Mode, zaś w katowickim Spodku w ramach Metal Hammer Festival - Marilyn Manson. 25 lipca na stadionie Cracovii w Krakowie pojawią się najsłynniejsze „Papryczki”, czyli Red Hot Chili Peppers. 5 sierpnia na The Tall Ship Races w Szczecinie wystąpi Andrea Bocelli, by do Polski wrócić w listopadzie. A to chyba jeszcze nie koniec atrakcji...

Ola Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.