Warsztaty pod okiem profesjonalistów

Czytaj dalej
Fot. MiPBP
Karolina Rokitnicka

Warsztaty pod okiem profesjonalistów

Karolina Rokitnicka

Biblioteka z Golubia-Dobrzynia nawiązała współpracę z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Toruniu. Efektem są warsztaty.

- Współpraca w WOAK-iem ma dużo korzyści. Dzieci z naszego miasta mogą się świetnie bawić, ale także uczyć naprawdę ciekawych rzeczy. Nie płacą za te zajęcia. Dla wielu uczestników to jedyne atrakcje zaplanowane na wakacje - mówi dyrektor MiPBP w Golubiu-Dobrzyniu Barbara Wasiluk.

W bibliotece odbyły się już dwudniowe warsztaty filmowe prowadzone przez Karolinę Fordońską. To reżyserka, scenarzystka, producentka dwóch filmów krótkometrażowych nagrodzonych w Polsce i za granicą („Prześwity” i „Czemu nie tańczę na ulicach”). Jest absolwentką filmoznawstwa na UMK w Toruniu oraz sztuki filmowej na Università degli Studi Roma Tre w Rzymie. Przybliżyła dzieciom pojęcia związane z kinematografią. Poza tym w praktyce uczestnicy warsztatów poznawali pracę scenarzysty, reżysera, aktorów, operatorów dźwięku czy obrazu.

- Po dzieciach było widać, że warsztaty im się bardzo podobały. Błyskawicznie chłonęły wiedzę, dopytywały o szczegóły. Żywiołowo reagowały. Jeden chłopiec uspokajał grupę hasłem „Cisza na planie”, inny pytał prowadzącą warsztaty o jej dorobek filmowy, ktoś oceniał „źle podjechał kamerą” - dodaje Barbara Wasiluk.

Filmy autorstwa najmłodszych będzie można wkrótce zobaczyć na stronie internetowej placówki.

W tym tygodniu - w poniedziałek i wtorek - w Filii Osiedle Młodych zorganizowano „Wierszotekę” i warsztaty poezji. Na dziś zaplanowano warsztaty zabaw i tańców integracyjnych na hali OSiR. Poprowadzi je animatorka kultury Alicja Usowicz, specjalistka pedagogiki cyrku dziecięcego. Ponadto 18, 19 i 21 lipca odbędą się warsztaty teatralne. Na 26 lipca zaplanowano warsztaty muzyczne.

Biblioteka do udziału w warsztatach zaprosiła m.in. dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej. Placówka przygotowała także atrakcje we własnym zakresie - czytanie, zajęcia artystyczne, zabawy na świeżym powietrzu czy grillowanie.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.