Warszawski parkiet ma rekordowe wyniki

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski
Maciej Siembieda redakcja@pomorska.pl

Warszawski parkiet ma rekordowe wyniki

Maciej Siembieda redakcja@pomorska.pl

Giełda Papierów Wartościowych podsumowała wczoraj 2015 rok. Ma powody do zadowolenia. Zarobiła ponad 123 miliony złotych.

- Wyniki wypracowane w minionym roku, w szczególności w kontekście wymagającego otoczenia rynkowego, dają podstawy ku temu, aby budować jeszcze bardziej imponującą przyszłość GPW i w dalszym ciągu konsekwentnie umacniać reputację Giełdy jako miejsca bezpiecznych, długoterminowych inwestycji - powiedziała Małgorzata Zaleska, nowa prezes Giełdy.

W 2015 r. Grupa GPW mocno koncentrowała się na działaniach wspierających płynność obrotu na rynku finansowym, co mimo spadających wycen na GPW i globalnego odpływu aktywów z rynków wschodzących, pozwoliło na utrzymanie przychodów z rynku finansowanego na poziomie niezmienionym w stosunku do 2014 r. - 200,0 mln zł (61,0% udziału w przychodach Grupy). W dużej mierze jest to zasługą intensyfikacji działań GPW w zakresie pozyskiwania nowych członków giełdy i animatorów, kluczowych dla budowania płynności.

Według raportu PwC IPO Watch Europe w 2015 r. GPW była 3. rynkiem w Europie pod względem liczby debiutów (33) i znalazła się wśród 10 najlepszych rynków europejskich pod względem wartości ofert.

- Giełda jest ważnym mechanizmem rozwoju polskiej gospodarki, co najskuteczniej udowadniają spółki, które dzięki finansowaniu pozyskanemu z rynku kapitałowego wzmacniają swoją pozycję konkurencyjną, stają się bardziej innowacyjne, zdobywają nowe rynki i tworzą miejsca pracy - powiedziała Małgorzata Zaleska.

Maciej Siembieda

Maciej Siembieda redakcja@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.