Warlubianie ograli Legię

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Warlubianie ograli Legię

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Pierwszą wygraną w 2016 roku odniósł Start Warlubie. W środowym sparingu trzecioligowiec zasłużenie pokonał wicelidera grupy 1. V ligi.

Start Warlubie pokonał Legię Chełmża 3:1 (2:1). Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną murawą w Grudziądzu. Pierwsi gola strzelili chełmżanie. Dobrą asystę Bartosza Szprenglewskiego wykorzystał Łukasz Dormo-wicz. Potem trafiali już tylko trzecioligowcy. Do przerwy na listę strzelców wpisali się Paweł Tabaczyński i Adrian Kural. Wynik ustalił, po indywidualnej akcji, Jakub Witucki.

- Dwóch bramek Nikodema Mantheya i Nikodema Ceyera nie uznali nam sędziowie dopatrując się spalonych - informuje trener Startu Dariusz Wójcik. - Poza tym Bartek Czerwiński trafił w słupek. Ogólnie mecz toczył się pod nasze dyktando.

W zespole z Warlubia testowany był wychowanek Olimpii Jakub Bollin, którego szkoleniowiec Startu niegdyś trenował w grudziądzkim klubie. Nie zagrali Wojciech Mielcarek (drobny uraz) i Kuba Binerowski (wyjazd szkolny do Hiszpanii). Jutro o godz. 12 w Bydgoszczy Start zmierzy się z Chemikiem.

Wda Świecie w środę nie grała. Za to w sobotę zagra podwójnie z liderami IV lig Pomorskiej i Kujawsko-Pomorskiej. Najpierw o godz. 10 na sztucznym boisku w Świeciu odbędzie się sparing z Unią Solec Kujawski, a po nim (12) Wda zagra z Rodłem Kwidzyn.

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.