Walentynki w Chełmnie będą przebojowe [program]

Czytaj dalej
Fot. Monika Smól
Monika Smól

Walentynki w Chełmnie będą przebojowe [program]

Monika Smól

Doda i Piotr Salata uświetnią obchody dnia zakochanych w Chełmnie.

Dzień Zakochanych przypada wprawdzie w niedzielę, ale już w piątek (12 lutego) rozpoczynają się atrakcje z okazji tego święta. W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie o godz. 9 rozpocznie się IV konkurs dla szkół gastronomicznych „Alchemia i Amory w Kuchni”.

Z kolei w sobotę, od godz. 12, będzie okazja zwiedzać zabytki naszego miasta i bawić się w średniowiecznej izbie tortur z Zastępem Rycerskim z Chełmna. W samo południe zostanie też otwarta wystawa „Chełmno komiksem malowane” i odbędzie się prelekcja „Miłość w komiksie” - w kościele pw. św. Piotra i Pawła. Z kolei w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Chełmnie, o godz. 18, rozpocznie się koncert „Miłość ci wszystko wybaczy”.

W niedzielę obchody święta miłości ruszą już o godz. 9 - od jarmarku św. Walentego na starówce. Rycerze ponownie zaproszą chętnych do izby tortur. Od godz. 12 do 14 będzie okazja zwiedzać zabytki, o godz. 13 - w farze rozpocznie się msza św. w intencji małżonków i jubilatów z udziałem chóru Chorus Culmensis.

Walentynkowe koncerty w Chełmnie przyciągają na rynek tysiące mieszkańców.
materiały organizatora

Msze odpustowe przy ołtarzu św. Walentego zaplanowano na godz. 7, 8.30, 10, a także o 11.30, 13 i 18. Spotkania przy relikwii św. Walentego rozpoczną się o godz. 14 i potrwają do godz. 17.30. Będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania kościoła z przewodnikiem. Obejrzeć tam będzie też można prace z IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Na Świętego Walentego - różne oblicza miłości”.

Miłośnicy aktywności fizycznej będą mogli, w samo południe w Gimnazjum nr 2, wziąć udział w Walentynkowym Charytatywnym Maratonie Zumby.

Na otwarcie wystawy z XI Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury wybrać się można o godz. 14 do Muzeum Ziemi Chełmińskiej.

O godz. 14.30 od Bramy Grudziądzkiej wyruszy barwna parada rycerstwa i gości. Przejdą na rynek. To scena na starówce będzie miejscem głównych walentykowych atrakcji. Od godz. 15 organizatorzy zapraszają na: happening „Zbudujmy serce”, inscenizację „Miłość historią pisana” i konkursowy koncert laureatów IX ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Miłosnej. Poza tym wystąpi grupa Teacher’s Crew i Tomasza Jarmołkiewicza z Chełmna. Rozstrzygnięte zostaną konkursy i plebiscyty walentynkowe - między innymi na „Najpiękniejsza witrynę walentynkową” organizowany przez „Gazetę Pomorską” i ChDK. Na scenie wystąpi Piotr Salata z zespołem, znany z programu „The Voice of Poland”, a na rozgrzewkę - odbędzie się maraton zumby z udziałem publiczności. Zaplanowano też słodką premierę serca chełmińskiego.

Swoje największe hity zaśpiewa gwiazda wieczoru - Dorota Rabczewska, czyli „Doda”.

14 lutego będzie też okazja oddać krew „Kropla miłości - kocham, pomagam, ratuję”.

Walentynki zakończą się w Mieście Zakochanych dopiero w poniedziałek. Wówczas, o godz. 17, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, odbędzie się koncert „Piosenek do wierszy wielkich poetów i ballady Leonarda Cohena”.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.