Walczyli w regatach w Łącku

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maciej Drabikowski

Walczyli w regatach w Łącku

Maciej Drabikowski

Yacht Klub Polski Inowrocław był gospodarzem 39 regat Kujawsko-Pałuckiej Operacji Żagiel, które odbyły się na jeziorze Mielno w Łącku.

Regaty zgromadziły na starcie 33 załogi z 6 klubów. Były największą w tym sezonie imprezą w kujawsko-pomorskim okręgu żeglarskim.

Zmagania na wodzie żeglarze rozpoczęli w sobotę po uroczystym podniesieniu bandery. Przy wymarzonej żeglarskiej pogodzie rozegrano siedem wyścigów, które wyłoniły zwycięzców w poszczególnych klasach. Mocne, sprzyjające wiatry pomogły żeglarzom z Inowrocławia zdobyć aż 7 z 15 pucharów.

W niedzielę odbył się również bieg o Błękitną Wstęgę Jeziora Mielno, który wyłonił najszybszą jednostkę bez podziału na klasy. Po zaciętej rywalizacji zwycięstwo przypadło bydgoskiej załodze jachtu Gawra ze sternikiem Adamem Niedźwiedzkim. Nagrodą był puchar ufundowany przez burmistrza Pakości. Po sportowych zmaganiach czekały na uczestników liczne imprezy towarzyszące.

W piątkowy wieczór żeglarze i goście przystani bawili się na zabawie tanecznej. Natomiast w sobotę odbyły się koncerty zespołów „Sensitive to Sound” i „Ostatnie Takie Trio”.

Pierwszy z nich zaprezentował własny repertuar rockowych ballad, a kolejny rozruszał słuchaczy dźwiękami znanych szant i piosenek żeglarskich. Całość zakończyła zabawa taneczna.

Klasa T-1: 1. Robert Kurczewski (jacht Shrek, YKP Inowrocław), 2. Tomasz Chełminiak (KTOm, KŻ Neptun Barcin), 3. Damian Grobelny (Libra, YKP In.).

Klasa T-2: 1. Wojciech Fabiszewski (Sherida, YKP In., 2. Bartosz Niciński (Tygrys, Bydgoszcz), 3. Grzegorz Lasota (Fuks2, YKP Inowrocław).

Klasa T-3: 1. Adam Niedźwiedzki (Gawra, BKŻ Osielsko), 2. Zenon Klimczak (Kormoran, KŻ Kormoran Janikowo), 3. Andrzej Zieliński (Elman, KŻ LOK Popiel Kruszwica

Klasa Wolna: 1. Jan Owedyk, 2. Wojciech Janowski, 3. Mikołaj Wiśniewski (wszyscy YKP Inowrocław).

Klasa Omega: 1. Marcin Frąckowiak (AZS WSG MOS Żnin), 2. Rafał Safijan (Włóczęga, Neptun), 3. Sebastian Muszyński (Zośka, Neptun).

Błękitna Wstęga Jeziora Mielno: 1. Adam Niedźwiedzki (Gawra, BKŻ Osielsko).

Maciej Drabikowski

Redaktor prowadzący Tygodnik Informacyjny Powiatu, Miast i Gmin w Inowrocławiu

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.