Walczą o większe środki. Wszystko dla dobra pacjenta

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczuk

Walczą o większe środki. Wszystko dla dobra pacjenta

Janina Waszczuk

Prezes szpitala w Tucholi do końca czekał z podpisaniem kontraktu z NFZ na 2016 r. Udało się wywalczyć większy o 1,5 proc. To kwota ponad 400 tys. zł.

Koniec roku skłania do podsumowań i planów na przyszłe lata. - Wczoraj podpisałem kontrakt na przyszły rok dla naszego szpitala - informuje Jarosław Katulski, prezes placówki. - Czekałem do samego końca i nie chciałem się zgodzić na zaproponowane warunki. Twardo negocjowałem, ponieważ nie chciałem, aby kontrakt był taki sam jak w tym roku. To są za małe pieniądze. Szpital już w tym roku wykaże deficyt, a co będzie dalej?

Pacjenci nie ucierpią

W tym roku w szpitalu było przeprowadzonych szereg remontów i inwestycji, a wszystko w ramach programu dostosowawczego do wymogów ministerstwa zdrowia. - Mamy trudny czas. Kończymy zadania inwestycyjne. W tym roku przebudowany był oddział chirurgii i ginekologii. Zakupiliśmy także nowy agregat prądotwórczy - mówi prezes. - W tej chwili szpital spełnia wszystkie wymogi ministerstwa. Pozyskaliśmy fachowców w dziedzinie onkologii.

Słabo płacą

Jak zapewnia Katulski, w tucholskim szpitalu pracują fachowcy. Placówka rozwija się. - Leczą się u nas pacjenci nie tylko z naszego powiatu, ale coraz więcej pacjentów z ościennych - tłumaczy. - W tym roku wyleczyliśmy pacjentów za 1,5 mln zł, a ile odda nam NFZ, tego nie wiemy. W dużej części nie odzyskamy pieniędzy.

Z tego, co mówi prezes, poprzedni rok był ostatnim, w którym szpital był na plusie. - Mamy płynność finansową, nikogo nie planujemy zwolnić, a pacjenci nie odczują trudnej sytuacji - zapewnia Katulski. - Udało się podpisać korzystniejszy kontrakt, to zawsze dodatkowe pieniądze. Mamy nowoczesny sprzęt i nasza powiatowa placówka cieszy się dobrą marką. Tegoroczny budżet zepniemy.

Janina Waszczuk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.