Wakacje za granicą? Najlepiej z bydgoskiego lotniska! [infografika, mapa]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Małgorzata Stempinska

Wakacje za granicą? Najlepiej z bydgoskiego lotniska! [infografika, mapa]

Małgorzata Stempinska

Czy to połączenie będzie hitem? Wkrótce się okaże. Natomiast ze względu na duże zainteresowanie większe samoloty w lipcu będą latać do Frankfurtu.

Połączenie do Rzymu obsługuje włoski przewoźnik Mistral Air. Do dyspozycji pasażerów są samoloty Boeing 737-300 ze 148 miejscami na pokładzie. Loty będą się odbywały w poniedziałki i czwartki aż do końca października.

Już jutro pierwsi podróżni udadzą się w podróż do stolicy Włoch. Samolot wystartuje z rzymskiego lotniska Fiumicino o godz. 11.55, aby wylądować w Bydgoszczy o 14.25. W podróż powrotną maszyna wyruszy o godz. 15.10 i wyląduje na lotnisku Rzym-Fiumicino o godzinie 17.35.

Wakacje za granicą? Najlepiej z bydgoskiego lotniska! [infografika, mapa]

Nie trzeba już dojeżdżać do innych miast

Ceny biletów w jedną stronę zaczynają się od 189 zł. Można je kupować na stronie internetowej przewoźnika, jak również w biurach podróży w regionie. - Organizujemy wycieczki lotnicze do najpiękniejszych stolic Europy m.in. Rzymu, Lizbony, Londynu czy Barcelony. Wiadomość o lotach z Bydgoszczy do Rzymu spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony naszych klientów. Cieszymy się z tego połączenia, bo nie będziemy musieli dowozić klientów do Poznania tak, jak robiliśmy to dotychczas - przyznaje Małgorzata Duran z Biura Podróży „Gosia Travel” w Bydgoszczy.

Większe maszyny zabiorą nawet 200 pasażerów

Natomiast dużą popularnością cieszą się rejsy Lufthansy do Frankfurtu i z powrotem. Od końca marca odbywają się one nie cztery, a pięć razy w tygodniu. Doszły bowiem loty we wtorki.

- W niektóre dni lipca zapotrzebowanie jest tak duże, że będziemy korzystać z większych maszyn - mówi Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

Mowa tutaj o samolotach Airbus 321, Airbus 319 oraz Boeing 737 - 300 . Airbus 321 zabiera na pokład do 200 pasażerów, a Airbus 319 oraz Boeing 737-300 - ponad 140 pasażerów. Dla porównania latający obecnie na tej trasie Bombardier CRJ900 może przewieźć maksymalnie 87 osób.Większe samoloty Lufthansy na trasie Frankfurt-Bydgoszcz-Frankfurt mają przede wszystkim obsłużyć większą liczbę uczestników ćwiczeń przybywających do Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO oraz gości i zawodników przybywających na Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce. Potrwają one sześć dni - od 19 do 24 lipca br.

Większe samoloty Lufthansy wylądują w Bydgoszczy: 15, 17, 18, 25 i 26 lipca, jak również 24 czerwca.

Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.