Wakacje za granicą? Najlepiej z bydgoskiego lotniska! [infografika, mapa]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Małgorzata Wąsacz

Wakacje za granicą? Najlepiej z bydgoskiego lotniska! [infografika, mapa]

Małgorzata Wąsacz

Czy to połączenie będzie hitem? Wkrótce się okaże. Natomiast ze względu na duże zainteresowanie większe samoloty w lipcu będą latać do Frankfurtu.

Połączenie do Rzymu obsługuje włoski przewoźnik Mistral Air. Do dyspozycji pasażerów są samoloty Boeing 737-300 ze 148 miejscami na pokładzie. Loty będą się odbywały w poniedziałki i czwartki aż do końca października.

Już jutro pierwsi podróżni udadzą się w podróż do stolicy Włoch. Samolot wystartuje z rzymskiego lotniska Fiumicino o godz. 11.55, aby wylądować w Bydgoszczy o 14.25. W podróż powrotną maszyna wyruszy o godz. 15.10 i wyląduje na lotnisku Rzym-Fiumicino o godzinie 17.35.

Wakacje za granicą? Najlepiej z bydgoskiego lotniska! [infografika, mapa]

Nie trzeba już dojeżdżać do innych miast

Ceny biletów w jedną stronę zaczynają się od 189 zł. Można je kupować na stronie internetowej przewoźnika, jak również w biurach podróży w regionie. - Organizujemy wycieczki lotnicze do najpiękniejszych stolic Europy m.in. Rzymu, Lizbony, Londynu czy Barcelony. Wiadomość o lotach z Bydgoszczy do Rzymu spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony naszych klientów. Cieszymy się z tego połączenia, bo nie będziemy musieli dowozić klientów do Poznania tak, jak robiliśmy to dotychczas - przyznaje Małgorzata Duran z Biura Podróży „Gosia Travel” w Bydgoszczy.

Większe maszyny zabiorą nawet 200 pasażerów

Natomiast dużą popularnością cieszą się rejsy Lufthansy do Frankfurtu i z powrotem. Od końca marca odbywają się one nie cztery, a pięć razy w tygodniu. Doszły bowiem loty we wtorki.

- W niektóre dni lipca zapotrzebowanie jest tak duże, że będziemy korzystać z większych maszyn - mówi Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

Mowa tutaj o samolotach Airbus 321, Airbus 319 oraz Boeing 737 - 300 . Airbus 321 zabiera na pokład do 200 pasażerów, a Airbus 319 oraz Boeing 737-300 - ponad 140 pasażerów. Dla porównania latający obecnie na tej trasie Bombardier CRJ900 może przewieźć maksymalnie 87 osób.Większe samoloty Lufthansy na trasie Frankfurt-Bydgoszcz-Frankfurt mają przede wszystkim obsłużyć większą liczbę uczestników ćwiczeń przybywających do Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO oraz gości i zawodników przybywających na Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce. Potrwają one sześć dni - od 19 do 24 lipca br.

Większe samoloty Lufthansy wylądują w Bydgoszczy: 15, 17, 18, 25 i 26 lipca, jak również 24 czerwca.

Małgorzata Wąsacz

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.