W Zielonej Górze tenisiści powalczą o tytuł mistrza Polski

Czytaj dalej
Fot. Materiały GKT Nafta Zielona Góra
Jakub Lesiński

W Zielonej Górze tenisiści powalczą o tytuł mistrza Polski

Jakub Lesiński

W niedzielę startują eliminacje halowych mistrzostw Polski, które odbędą się w Zielonej Górze. Turniej główny rusza we wtorek, a finały w kolejną niedzielę.

Rywalizacja seniorska toczyć się będzie na niedawno oddanym obiekcie przy ul. Sulechowskiej 38. Jednego z organizatorów imprezy zapytaliśmy czy wszystko jest już zapięte na przysłowiowy „ostatni guzik”. - Generalnie przy tego typu zawodach jest sporo pracy. Mieliśmy wczoraj takie spotkanie podsumowujące i w naszej ocenie wszystko jest gotowe. Czekamy na przyjazd tenisistek i tenisistów. Lista została już zamknięta, ale są do dyspozycji jeszcze „dzikie karty”. Ostateczna decyzja zapadnie dzisiaj. Większość nazwisk jest znana - przyznał dyrektor turnieju, Rafał Helbik.

Działacz wymienił najciekawsze nazwiska uczestników zielonogórskiej imprezy. - Na pewno do tego grona zaliczymy numer pięć naszej listy, Pawła Ciasia. Ponadto Marcin Gawron, mistrz Polski z ubiegłych lat, z kortów otwartych i zdolni młodzieżowcy. U kobiet będziemy gościć Anastasję Shoshynę z klubu AT Angelique Kerber Puszczykowo - wyliczał dyrektor.

W naszej ocenie wszystko jest gotowe. Czekamy na przyjazd zawodników

W zawodach może wziąć udział maksymalnie 128 osób, po równo dla każdej z płci (walka w eliminacjach o 32 miejsca).Pula nagród ma liczyć 30 tysięcy złotych. Okazuje się, że termin tego turnieju nie stanowi dzieła przypadku. - Dlatego wybraliśmy taki, ponieważ postulowali o to zawodnicy z czołówki krajowych list. Tydzień przez zawodami w Zielonej Górze odbywał się Challenger we Wrocławiu, a po nich zgrupowanie Davis Cup. Na pewno nie zabraknie naszych tenisowych nadziei - przyznał na styczniowym spotkaniu z dziennikarzami wiceprezes Polskiego Związku Tenisa, Jan Walków.

Nie obędzie się bez akcentów regionalnych. Na liście startowej widnieją nazwiska lokalnych tenisistek oraz jednego tenisisty. - Jak do tej pory „dziką kartę” otrzymały Martyna Kubka i inna zielonogórzanka Joanna Skrzypczyńska. Wśród chłopców Arnold Kokulewski. Te nazwiska na pewno zobaczymy w turnieju głównym - zapewnił Helbik.

Program:

Jakub Lesiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.