W zdrowym ciele, zdrowy duch. Zdrowa jest też kuchnia

Czytaj dalej
Fot. Jolanta Młodecka
Jolanta Młodecka

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Zdrowa jest też kuchnia

Jolanta Młodecka

W gminie Radziejów są dwie samorządowe placówki oświatowe - w Osięcinach i Kościelnej Wsi oraz zespół szkół społecznych w Pocierzynie.

Szkoła Podstawowa w Osięcinach bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Sportu. Jej wizytówką jest Uczniowski Klub Sportowy Skarbek, który od kilku już lat uczestniczy w rozgrywkach dziewcząt i chłopców w mini piłkę ręczną, dochodząc do finałów wojewódzkich.

Dzieje się tu wiele, nie tylko w dziedzinie sportu. Ostatnia inicjatywa to przedstawienie podsumowujące projekt edukacyjny „Brzechwa dzieciom”, realizowany przez uczniów, nauczycieli i koło biblioteczne.

W szkole, w 17. oddziałach, uczy się 365 dzieci. Placówka dysponuje dobrą bazą: są tu pracownie komputerowe, dobrze wyposażona szkolna biblioteka, działają koła zainteresowań, m.in. dramatyczne, matematyczne, ekologiczne, medialne.

Dla uczniów szkoły oraz przedszkolaków jest wspólna kuchnia i jadalnia. Z obiadów korzysta ponad 60 uczniów. Dwudaniowy kosztuje 4 złote, ale w zdecydowanej większości jest on refundowany przez GOPS.

- Obiady w naszej szkole są bardzo dobre, oczywiście spełniają wszelkie rygory jakościowe - zapewnia dyrektor Andrzej Polaszek. - Oprócz obiadów wszystkie dzieci dostają za darmo mleko lub owoce i warzywa. Po wprowadzeniu nowych przepisów zdecydowałem się zamknąć szkolny sklepik, bo trudno było spełnić rygorystyczne wymogi dotyczące zdrowej żywności. Ale na każdym piętrze są automaty, gdzie można kupić wodę lub na napoje.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.