W wojewódzkiej czołówce i reprezentacji narodowej [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. UKS SOKÓŁ
Karolina Rokitnicka

W wojewódzkiej czołówce i reprezentacji narodowej [zdjęcia]

Karolina Rokitnicka

Michał Kwiatkowski czy Michał Gołaś to utytułowani kolarze z regionu. Czyżby w naszym powiecie rodzili się ich następcy?

Trwają przygotowania do sezonu zasadniczego w kolarstwie. Rozpocznie się on w kwietniu.

W przededniu ligowych startów kolarze z UKS Sokół Wielkie Rychnowo mają za sobą start w pierwszym wyścigu sezonu kolarskiego w ramach Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych Województwa. Nasi kolarze w starcie, który odbył się w Cierpicach reprezentowali trzy kategorie wiekowe. Najwyższe miejsce z naszej ekipy zajęła Paulina Matczak, która była druga wśród młodziczek. Tymoteusz Śliwka, który debiutował w wyścigu, zajął szóste miejsce w kategorii żaków. Siódmy przyjechał jego kolega klubowy Paweł Walenciak. Ponadto świetny wynik i 10. miejsce zdobyła Agata Kowalska z grupy młodziczek. W kategorii młodzików z reprezentacji Sokołów najwyżej uplasował się Rafał Marzec - na dwunastej pozycji.

Ponadto wychowankowie Sokoła - Piotr Klimkowski i Damian Mądrzejewski, uzyskali powołanie na ten rok do kadry narodowej juniorów. W ramach przygotowań do sezonu pojechali na zgrupowanie treningowe do Chorwacji. Reprezentują TKK „PACIFIC” Toruń i nasz kraj.

- Trener kadry narodowej Waldemar Cebula serwuje im optymalne obciążenia treningowe, a to optimum to minimum cztery godziny jazdy rowerem dziennie po terenie górzystym. 27 marca Piotr i Damian wystartują w pierwszej serii Pucharu Świata - wyścigu klasycznym w Belgii - informuje pierwszy trener kolarzy Marian Krych.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym, przygotowywaniem relacji, przeprowadzaniem interwencji. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, przygotowując informację o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się przygotowywać informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.