W Wiśniewce chcą bardziej promować walory Sępólna

Czytaj dalej
Fot. UM Sępólno
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

W Wiśniewce chcą bardziej promować walory Sępólna

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Mieszkańcy sołectwa Wiśniewka mają również za sobą zebranie. Zgłosili kilka postulatów. Sołtysce marzy się np. nowy plac zabaw.

Trwa maraton zebrań sołeckich w gminie Sępólno. Jako jedni z ostatnich spotkali się mieszkańcy z sołectwa Wiśniewka. Przyszło 21 mieszkańców. Przed dyskusją sprawozdanie z minionego roku złożyła sołtyska sołectwa Marzena Pawełek. Nie było uwag i pytań.

Mieszkańców w najważniejsze plany gminy na 2016 rok wprowadził zastępca burmistrza Marek Zieńko. Zebrani dopytywali o budowę odwodnienia pasa drogowego drogi gminnej prowadzącej na wybudowania w sołectwie, prosili o zamontowanie dodatkowych punktów świetlnych w Wiśniewce oraz o szczegóły budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.

Była też mowa o budżecie obywatelskim, a temat nadali radni Kazimierz Wargin i Antoni Dolny. Mieszkańcy mają pomysł, aby w urzędzie bardziej pomyślano o inwestycjach promujących atrakcje gminy. Mieli na myśli okolice Jeziora Sępoleńskiego i chociażby budowę ścieżek rowerowych czy do uprawiania nordic walking, co mogłoby przyciągnąć w te tereny jeszcze więcej turystów.

Natomiast sołtyska wystąpiła o budowę nowego placu zabaw przy świetlicy w Wiśniewce. Zebrania wiejskie trwają nadal. Dziś zebranie w Wilkowie o godz. 18, a w piątek w Wiśniewie.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.