W Wielkanoc odejdź od stołu i idź w miasto

Czytaj dalej
Fot. Jarosław pruss/archiwum gp
Joanna Pluta

W Wielkanoc odejdź od stołu i idź w miasto

Joanna Pluta

Sprawdziliśmy dla Was, co można robić w święta w Bydgoszczy.

Dziś o godz. 12 na Starym Rynku władze miasta organizują Bydgoską Święconkę. Dla tych, którzy pojawią się na rynku przygotowano wielkanocne smakołyki - mazurki i świąteczne babki. Czas umili występ Zespołu Pieśni i Tańca „Płomienie”, który będzie wykonywać utwory wielkopostne.

Miłośnicy spędzania czasu na świeżym powietrzu powinni być zadowoleni, bo zapowiadają się ciepłe święta. Warto więc odejść od stołu i wyruszyć na przykład do Myślęcinka.

- Ogród Zoologiczny będzie czynny zarówno w sobotę, niedzielę, jak i w poniedziałek w godz. 10-17 - słyszymy w leśnym parku. - Na terenie zoo będą rozwieszone jajka, a ich znalazcy każdego ze świątecznych dni mogą liczyć na upominek czekający w kasie.

Oprócz tego w pawilonie Akwarium Terrarium będzie można zobaczyć żółte kurczaczki, jeden z symboli Wielkanocy. Myślęcinek przygotował jeszcze jeden prezent: promocyjne ceny biletów. Dorośli zapłacą 12 zł, dzieci 8 zł. Do odwiedzin zaprasza także Park Rozrywki, który w poniedziałek rozpoczyna sezon. Lunapark czynny będzie w godz. 11-19.

Dziś o godz. 21 w klubie Mózg coś dla miłośników muzyki. Zaplanowano tam wieczór muzyki improwizowanej, na który wstęp będzie wolny. W niedzielę zaś o godz. 22 rozpocznie się tam kolejna impreza didżejska z cyklu „Bromberg Calling” (bilety 20 zł). Również w niedzielę Landschaft przy Gimnazjalnej 6 zaprosi w swoje progi na wielkanocne spotkanie przy serniku i mazurku. Początek o godz. 19.

W poświąteczny wtorek natomiast warto się wybrać np. do kina Orzeł, gdzie tego dnia będzie można zobaczyć film „Zabójczyni” w reżyserii Hsiao-hsien Hou. Początek o godz. 20.30. Bilety w cenie 11 i 14 złotych.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.