W weekend w Ciechocinku pościgają się młodzi polscy kolarze

Czytaj dalej
Fot. Jadwiga Aleksandrowicz
Jadwiga Aleksandrowicz

W weekend w Ciechocinku pościgają się młodzi polscy kolarze

Jadwiga Aleksandrowicz

Dwumaraton Kujawski i Półmaraton Uzdrowisko Ciechocinek adresowane były głównie do dorosłych. Teraz rywalizować będzie młodzież.

Wyścig po Nizinie Ciechocińskiej to impreza ogólnopolska. W tym roku organizowana jest po raz ósmy z myślą o nawiązaniu do najlepszych ciechocińskich tradycji tej dyscypliny sportu, gdy w Ciechocińskim Klubie Sportowym Zdrój działała prężnie sekcja kolarska. To właśnie ten klub jest organizatorem dorocznych wyścigów młodych i bardzo młodych kolarzy ulicami uzdrowiska i trasą w jego okolicach.

Rywalizacja i promocja

Krzysztof Gołębiewski, komandor wyścigu podkreśla: - Celem tej imprezy jest nie tylko wyłonienie najlepszych zawodników ogólnopolskiego dwuetapowego wyścigu kolarskiego i promocja kolarstwa w powiecie, ale też promowanie walorów uzdrowiskowych i turystycznych Ciechocinka.

Organizatorzy spodziewają się na starcie około 120 zawodników, którzy w sobotę w ramach kryterium ulicznego ścigać się będą w samym sercu uzdrowiska, a konkretnie wokół skweru okalającego kościół, czyli na ulicach Kościuszki, Mickiewicza, Piłsudskiego i Traugutta. Wyścig rozpocznie się w samo południe.

Kierowcy muszą zapomnieć o parkowaniu przy wymienionych ulicach w czasie wyścigu i w ogóle wziąć pod uwagę zmianę organizacji ruchu w centrum uzdrowiska od południa do około godz. 15.

W niedzielę start i meta będą w Raciążku, a kolarze - w zależności od kategorii wiekowej - przejadą trasę 20 i 50 kilometrów. Będzie wiodła z Raciążka przez Dąbrówkę (gm. Raciążek), Sierzchowo, Nowy Zbrachlin, Plebankę i Przypust (gm. Waganiec), Nieszawę, Sierzchowo (gm. Raciążek), Ciechocinek (ulice Nieszawska i 700.lecia) do Raciążka.

Maluchy na starcie

Zanim w Raciążku wystartują kolarze, tradycyjnie na małe rowerki wsiądą maluchy, które chcą posmakować sportowej rywalizacji na niewielkim odcinku szosowym.

Tu i na trasie wyścigu też trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu kołowym w godzinach od około 11 do około 14. Głównym sponsorem wyścigu jest Energa Gdańsk.

Jadwiga Aleksandrowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.