W weekend największe targi ogrodnicze w kraju

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski
Andrzej Kurzyńskia.kurzynski@glos.com

W weekend największe targi ogrodnicze w kraju

Andrzej Kurzyńskia.kurzynski@glos.com

XVIII Dni Ogrodnika - Targi Międzynarodowe, czyli największe targi ogrodnicze w kraju odbędą się 10 i 11 września w Gołuchowie koło Kalisza.

Impreza, która nie ma charakteru kiermaszu, skierowana jest do producentów warzyw gruntowych i uprawianych pod osłonami, sadowników w tym osób uprawiających owoce jagodowe, producentów roślin ozdobnych, doradców i innych osób związanych z branżą ogrodniczą.

Osoby poszukujące alternatywnych źródeł dochodu też znajdą tam interesujące rozwiązania.

Najnowsze technologie i środki produkcji dla szeroko rozumianego ogrodnictwa, przed-stawi około 200 firm z kraju i zagranicy, między innymi z Holandii, Francji, Niemiec, Węgier, Czech i Turcji.

- Wśród wielu ofert znajdą się nowe odmiany roślin upraw-nych, nowoczesne maszyny i urządzenia stosowane w uprawach polowych i pod osłonami, nowatorskie tunele foliowe i szklarnie - mówi Stanisław Zabarski, dyrektor XVIII Dni Ogrodnika.

Zaprezentowane zostaną urządzenia do nawadniania i fertygacji, nawozy nowej generacji, rynny do upraw m.in. truskawek i wiele innych.

Będzie też szeroka gama biologicznych stymulatorów wzrostu o działaniu ochronnym i nawozowym, w tym oferta nowych rozwiązań ochrony roślin w gruncie i pod osłonami w kontekście nowych uregulowań prawnych.

Będzie też możliwość skorzystania z bezpłatnych porad naukowców i prawnika, a także wziąć udział w seminariach fachowych.

- Do dyspozycji ogrodników będzie wielu naukowców-praktyków z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, Instytutu Ochrony Roślin - PIB, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, WODR, Sadowniczego Zakładu Doświadczalnego w Brzeznej, którzy pomogą rozwiązać problemy związane z produkcją ogrodniczą - dodaje Zabarski.

Aktualne informacje będzie można uzyskać także w punktach Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Rynku Rolnego i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W sobotę targi będą czynne w godz. 10.00-17.00, w niedzielę 10.00-16.00. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy.

Autor: Andrzej Kurzyński

Andrzej Kurzyńskia.kurzynski@glos.com

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.