W weekend grały bydgoskie drużyny

DARK

DARK

Informowaliśmy już o wynikach najpopularniejszych bydgoskich drużyn. Dziś zaglądamy na inne parkiety.

AZS - TYTANI WEJHEROWO 30:35 (17:16)

AZS UKW: Ziółkowski - Machniewicz 5, Gornowicz 2, Paradowski 1, Wolski, Kowalczyk 2, Jaszyk 6, Zaborowski 2, Kłoś 8, Bączkowski, Wojciechowski 4.

Nie udało się zwycięstwem zakończyć 1. rundy rozgrywek zawodnikom AZS UKW. O porażce z rywalem z Wejherowa zdecydowała końcówka meczu. Akademicy liczyli, że w ostatnim meczu w tym roku odniosą zwycięstwo, odrobią część strat do rywala z Wejherowa i przybliżą się do środka tabeli. Niestety, żadnego z celów nie udało się im zrealizować.

- Zagraliśmy bardzo przeciętnie - przyznał trener Andrzej Kaczorowski. - Lepsze fragmenty przeplataliśmy gorszymi. Na przykład w 18. minucie prowadziliśmy 12:8, by potem stracić siedem goli z rzędu, a po chwili samemu rzucić rywalom cztery bramki, nie tracąc żadnej. Decydujące momenty nastąpiły w 54. minucie. Przegrywaliśmy 29:30 i straciliśmy cztery bramki z rzędu. Tych strat już nie udało się nam odrobić. Przegraliśmy zasłużenie, bo rywale byli od nas solidniejsi - stwierdził szkoleniowiec akademików.

Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa do 13 stycznia, kiedy AZS UKW podejmie Henri Lloyd Brodnica.

Pozostałe wyniki: LKS Kęsowo - Borowiak Czersk 20:25, Szczypiorniak Olsztyn - Stal Gorzów Wielkopolski 23:24, Energetyk Gryfino - Wybrzeże II Gdańsk 35:25, Sambor Tczew - Henri Lloyd 45:31, Gwardia Koszalin - Cartusia Kartuzy 31:21, GKS Żukowo - SMS ZPRP II Gdańsk 31:15. Czołówka: 1. Stal (26), 2. GKS Żukowo (24), 3. Szczypiorniak (20)..., 11. AZS UKW (9).

BASKET 25 - LIDER PRUSZKÓW 61:63

Kwarty: 11:26, 21:14, 23:11, 6:12
BASKET 25: Szybała 26 (1), 9 zb., 4 as., Puss 16 (3), 11 zb., 4 as., Walczak 8 (2), 3 prz., Faleńczyk 7, Wrzochal 0 oraz Kuczyńska 5, 7 zb., Blachowska 0, Kocaj 0.
LIDER (najwięcej): Dąbek 21 (1), 11 zb., Agnieszczak 13 (3), Mysińska 11, 9 zb., 5 as.

Basket 25 pechowo uległ Liderowi. Gospodynie zagrały bez jednej z kluczowych zawodniczek Niedźwiedzkiej, co miało wpływ na grę podkoszową. Tam rządziła doświadczona Dąbek (8/12 za 1, 6/12 z gry). Gospodynie zagrały na słabej skuteczności (zaledwie 23 proc., rywalki 36). Przegrały także zbiórki i asysty, popełniły jedynie mniej strat. Tylko Szybała (13/17 za 1, 6/13 z gry), a momentami Puss (6/8 za 1, 3/8 za 3) i Walczak (2/7 za 3) trafiały do kosza, reszta raziła indolencją (Faleń-czyk 0/11 z gry, 7/8 za 1).

Od 11:12 zrobiło się 11:26. Gospodynie ambitnie goniły, w 25. min. po „3“ Puss prowadziły 45:42, potem 55:50 i 59:57, ale końcówkę zagrały źle. Szybała z Kuczyńską mogły doprowadzić do dogrywki, ale przestrzeliły po wolnym.

Inne wyniki: Grot - KKS 77:62, AZS UW - AZS UG 63:68, SMS - AZS II 72:44, PG - SMS II 68:49.