W tym roku ciekawe wykłady dla was w Lubiewie

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

W tym roku ciekawe wykłady dla was w Lubiewie

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Choć szron na głowie, w ręku mają indeks i cieszą się, że mogą uczestniczyć w zajęciach na uniwersytecie, tym trzeciego wieku.

W październiku zeszłego roku w domu kultury była inauguracja roku akademickiego 2015/16 Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki filii w Lubiewie. Ma on czterdziestu ośmiu słuchaczy.

To pierwsza taka instytucja dla osób starszych, która powstała w wiejskiej gminie. Studenci mieli okazję w zeszłym roku wysłuchać bardzo ciekawego wykładu inauguracyjnego pt. „Fascynujące obrazy nieba wiosną i latem“, który wygłosił prezydent WSG w Bydgoszczy Krzysztof Sikora. Potem były następne.

A w tym roku przed słuchaczami UTW jeszcze w tym semestrze kolejne.

- Zapraszamy, wykłady będą jak zwykle w domu kultury o godz. 16 - przypomina Wioletta Szymczak z urzędu. - Czekamy na kolejnych studentów.

Drzwi Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lubiewie są nadal otwarte. W urzędzie zachęcają nowych słuchaczy do zapisywania się. Szczegółowe informacje w urzędzie w pokoju nr 16. - Na inauguracji była czterdziestka słuchaczy, w trakcie doszło ośmiu studentów, ale to nie znaczy, że nie można się zapisywać. Osoby, które zapiszą się teraz, po prostu będą uczęszczać na wykłady i zajęcia, ale w drugim semestrze - dodaje Szymczak. - Zachęcam.

Najbliższy wykład już w środę i będzie mowa o polskich zabytkach na liście UNESCO. 27 stycznia wykład pt. „Polska jest niezwykła“. A 10 lutego będzie mowa o osobowości społecznej i kolejne spotkanie o zdrowiu, czyli „Mój zdrowy kręgosłup”.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.