Anna Stasiewicz

W tym roku Bydgoszcz też wspiera festiwal

Autorką plakatu tegorocznego XXIII Bydgoskiego Festiwalu Operowego jest Karolina Michałowska. Fot. Opera Nova Autorką plakatu tegorocznego XXIII Bydgoskiego Festiwalu Operowego jest Karolina Michałowska.
Anna Stasiewicz

Tegoroczny, XXIII Bydgoski Festiwal Operowy potrwa od 23 kwietnia do 8 maja.

Tradycyjnie już przedstawienie premierowe przygotowują gospodarze, czyli zespół bydgoskiej opery. W tym roku będzie to opera Giuseppe Verdiego „Don Carlos” w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego, z kierownictwem muzycznym sprawowanym przez Piotra Wajraka i scenografią Anny Sekuły.

Próby muzyczne do premierowego przedstawienia ruszyły już w lutym, zaś reżyserskie po 8 marca.

Melomanów zainteresuje z pewnością informacja, że w tym roku sprzedaż biletów na festiwalowe spektakle rozpocznie się nieco wcześniej,czyli już 14 marca.

Tymczasem podczas ostatniej, roboczej sesji rady miasta zdecydowano o przeznaczeniu 235 tysięcy złotych na dofinansowanie tegorocznej edycji festiwalu operowego. To identyczna kwota co przed rokiem. A ponieważ budżet BFO to 1,5 mln zł, miejska dotacja jest na poziomie 16 procent.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.