W tym miesiącu poznamy dyrektora

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Justyna Trawczyńska

W tym miesiącu poznamy dyrektora

Justyna Trawczyńska

Kto pokieruje szpitalem we Włocławku? W poniedziałek rozpoczął się drugi etap konkursu na dyrektora lecznicy.

Do 30 listopada zainteresowani stanowiskiem dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego mogli składać swoje dokumenty. Wszyscy kandydaci przeszli pozytywną weryfikację podczas pierwszego etapu konkursu. W drugim etapie komisja konkursowa sprawdziła propozycje kandydatów ubiegających się o stanowisko szefa lecznicy dotyczące działalności tej placówki. Kolejnym, ostatnim już etapem, będą rozmowy kwalifikacyjne.

Na nowego dyrektora włocławska lecznica czeka już od połowy czerwca. Wtedy to rezygnację złożył Krzysztof Malatyński. Jego miejsce zajął Marek Bruzdowicz, dyrektor szpitala powiatowego w Rypinie z ponad 20-letnim stażem. Sukcesy, które odniósł jako dyrektor powiatowej placówki, skłoniły marszałka do powierzenia mu obowiązków szefa włocławskiej lecznicy.

- W konkursie na stanowisko dyrektora szpitala we Włocławku wpłynęło 11 ofert - informuje Marek Smoczyk, sekretarz województwa. - Było już pierwsze posiedzenie komisji konkursowej, podczas którego otwarte zostały koperty z dokumentami. Wszyscy kandydaci spełnili wymogi formalne.

Nowy dyrektor musi mieć wyższe wykształcenie, posiadać wiedzę i doświadczenie w wykonywaniu obowiązków dyrektora, a także co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym lub ukończone studia na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy.

Kolejnym etapem konkursu będą rozmowy kwalifikacyjne.

- W połowie stycznia będzie kolejne posiedzenie komisji konkursowej i rozmowy z jedenastoma kandydatami na stanowisko dyrektora - wyjaśnia Marek Smoczyk.

Nieoficjalnie mówi się, że w konkursie wystartowali: aktualnie pełniący obowiązki dyrektora Marek Bruzdowicz, jego zastępca Krzysztof Szczepański, a także Andrzej Wasielewski, były prezes MZOZ.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.