W tucholskim szpitalu borykają się z brakiem specjalistów

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

W tucholskim szpitalu borykają się z brakiem specjalistów

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Na piątkowej sesji była mowa o opiece medycznej w powiecie i funkcjonowaniu tucholskiego szpitala, a także o planach na przyszłość.

Prezes szpitala Jarosław Katulski wyjaśniał radnym, że długie oczekiwanie na wizytę u specjalisty spowodowane jest niewystarczającym finansowaniem ze strony NFZ i wyraził nadzieję, że obecny rząd zgodnie z zapowiedziami spowoduje skrócenie kolejek, przyznając większe środki na kontrakty.

Omówił też problem niedostatku personelu na oddziałach szpitalnych, co z kolei spowodowane jest migracją lekarzy do większych ośrodków. - System szkoleń oraz mała atrakcyjność płacowa w powiatach powoduje, że lekarze wybierają pracę w dużych ośrodkach i miastach - zaznacza. - U nas lekarze robią specjalizację z chorób wewnętrznych, pediatrii i kardiologii, a w tym roku szpital uzyskał akredytację i może szkolić specjalistów ginekologii i położnictwa.

Poinformował o tym, że jest więcej nowych karetek pogotowia, przy czym w przypadku karetek typu „P“ nowy samochód pojawi się najwcześniej w przyszłym roku ze względu na unieważnienie przetargu.

W szpitalu prowadzony jest plan inwestycyjny, był zatwierdzony przez wspólników. W pierwszym etapie modernizacji placówki przeprowadzono remont części pierwszego piętra dla potrzeb oddziału ginekologii i trzeciego piętra dla potrzeb oddziału chirurgicznego oraz zainstalowano nowoczesny agregat prądotwórczy. Inwestycja była możliwa dzięki realizacji projektu z urzędem marszałkowskim. - Przed nami drugi etap rozbudowy i modernizacji szpitala - informuje Jarosław Katulski, prezes spółki. - Najważniejsze jego elementy to remont czwartego piętra starego budynku wraz z klatką schodową, wybudowanie rezerwowego źródła wody, a także remont pozostałych nieruchomości i zagospodarowanie terenu. Planowany koszt to około 1,9 mln zł.

Wkrótce więcej o planie strategii na najbliższe cztery lata.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.