W Tleniu rzeźbili w tekturze

Czytaj dalej
Fot. Maciej Ciemny
Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

W Tleniu rzeźbili w tekturze

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Dziś o godz. 12 w ośrodku wypoczynkowym Bartu w Tleniu odbędzie się finał warsztatów rzeźbiarskich. Firma będzie też rozdawać swoje produkty.

W Tleniu od środy działają studenci z kierunków artystycznych uczelni w Poznaniu, Gdańsku i Bydgoszczy. Pracują na tekturze dostarczonej przez Bart z Sulnowa. Zadaniem studentów jest przygotowanie elementów zabawowych dla dzieci oraz abstrakcyjnych rzeźb z tektury.

Finałowa prezentacja stworzonych dzieł będzie miała miejsce dziś w ośrodku wypoczynkowym Bartu przy ul. Czerskiej 8 w Tleniu. Na najlepszych twórców czekają nagrody. W zeszłym roku były to laptopy i sprzęt elektroniczny. Wtedy studenci pracowali nad kajakami z wodoodpornej tektury. W finale pływali nimi po Wdzie.

Teraz żacy pracują nad zabawkami, np. kołyską, w której będzie mogło się bawić naraz dwoje dzieci. Druga grupa tworzy abstrakcyjne rzeźby. Studenci z UTP sklejali warstwy tektury wysokie na 2,5 m. Potem rzeźbili w tej masie piłą łańcuchową. Efekty ich prac można oglądać dziś. Potem trafią do OKSiR-u w Świeciu lub siedziby Bartu w Sulnowie. Pokaz jest otwarty dla wszystkich. Firma będzie rozdawać swoje tekturowe gadżety.

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.