W tej wiosce nie walają się puszki, papiery ani plastikowe butelki

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

W tej wiosce nie walają się puszki, papiery ani plastikowe butelki

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

W Szkole Podstawowej w Raciążu odbyło się podsumowanie konkursu ekologicznego polegającego na zbiórce surowców wtórnych.

W zbiórce wzięło udział prawie sto trzydzieści osób. Dzieci zbierały puszki aluminiowe, makulaturę i butelki plastikowe.

- Razem uzbierały 580 kilogramów butelek, 420 kilogramów puszek i 3 tys. 290 kilogramów makulatury - informuje Irena Szwankowska, dyrektorka szkoły w Raciażu. - Akcję ekologiczną promującą recykling i troskę o środowisko prowadzimy od 1994 r.

Niejednokrotnie w akcję angażują się nie tylko dzieci, ale często są one wspomagane przez dorosłych i to nie tylko rodziców. - Dzięki współpracy z Przedsiębiorstwem Komunalnym w Tucholi najlepszym zbieraczom mogliśmy kupić nagrody rzeczowe - dodaje dyrektorka. - Otrzymało je 50 osób.

Natomiast wszyscy uczestnicy konkursu ekologicznego otrzymają paczki świąteczne, które do szkoły przywiezie gwiazdor, również pojazdem ekologicznym.

Najlepszymi zbieraczami niezmiennie od dwóch lat są Oliwier Dolat z klasy II i Natalia Skórcz z tej samej klasy. W dalszej kolejności uplasowali się Katarzyna Ossowska, Agnieszka Kamieniarz, Maciej Pstrong, Wiktoria Bienias, Bartosz Dolat, Zofia Kwaśniewska, Wiktoria Gac i Oliwia Rymacka. - Gratulujemy - dodaje Szwankowska.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.