W te wakacje kierunek na Rzym, Chorwację oraz greckie wyspy

Czytaj dalej
Fot. 123rtf
Małgorzata Stempinska

W te wakacje kierunek na Rzym, Chorwację oraz greckie wyspy

Małgorzata Stempinska

To był najlepszy kwiecień w historii bydgoskiego lotniska. Hitem są loty do Frankfurtu. Wkrótce rusza połączenie do Rzymu i czartery.

Z Bydgoszczy do włoskiej stolicy, po raz pierwszy, polecimy 16 czerwca 2016 roku. Połączenie obsłuży włoski przewoźnik Mistral Air.

Pasażerowie będą podróżować samolotem boeing 737-300 ze 148 miejscami na pokładzie. Loty będą odbywały się w poniedziałki i czwartki aż do końca października. Samolot wystartuje z rzymskiego lotniska Fiumicino o godz. 11.55, aby wylądować w Bydgoszczy o 14.25. W podróż powrotną maszyna wyruszy o godz. 15.10 i wyląduje na lotnisku Rzym-Fiumicino o godzinie 17.35.

Bilety, w cenie od 189 zł w jedną stronę, już można kupować na stronie internetowej przewoźnika.

Od dziś dla wszystkich pasażerów zainteresowanych lotem do Rzymu z bydgoskiego lotniska port uruchomił specjalną infolinię. Będzie ona czynna do 18 maja. Konsultanci nie tylko udzielą informacji na temat nowego połączenia, ale również pomogą w zakupie biletu, doradzą, jak dostać się z lotniska do centrum Rzymu i odpowiedzą na pytania dotyczące bagażu podręcznego i rejestrowanego.

Wszyscy, którzy mają pytania dotyczące nowej trasy, mogą dzwonić pod numery telefonów: 52 365 46 78 oraz 512 031 760.

Czy połączenie z Rzymem okaże się hitem?

Wkrótce się okaże.

Na razie dużą popularnością cieszą się rejsy Lufthansy do Frankfurtu i z powrotem. Od końca marca odbywają się one nie cztery, a pięć razy w tygodniu (doszły loty we wtorki).

Lufthansa jest zadowolona z liczby pasażerów. - Na nadchodzące miesiące, w szczególności w lipcu, zapotrzebowanie jest tak duże, że w niektórych przypadkach będziemy korzystać z większych maszyn, czyli z airbusów A319 - mówi Frank Wagner, country manager Lufthansa Group w Polsce.

Od 29 marca 2015 do końca kwietnia tego roku Lufthansa na trasie Frankfurt - Bydgoszcz - Frakfurt przewiozła 23 299 pasażerów, w tym 355 pasażerów tylko przez miesiąc we wtorki.

W kwietniu Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył 28 705 pasażerów. To o 8,9 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. To był najlepszy kwiecień w historii portu. - Dobry wynik to efekt stabilnego, bardzo wysokiego obłożenia rejsów Ryanair oraz uruchomienia dodatkowego, wtorkowego rejsu Lufthansy na trasie Bydgoszcz - Frankfurt - zaznacza Artur Niedźwiecki, specjalista ds. marketingu i projektów graficznych PLB.

Wkrótce na bydgoskim lotnisku ruszą czartery. 2 czerwca sezon zainauguruje lot do Dubrownika. Ponadto w ofercie wakacyjnych wylotów z Bydgoszczy znajdują się: Burgas (Bułgaria), Heraklion oraz Zakynthos (Grecja).

Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.