Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Agnieszka Domka-Rybka

W Szkocji płacą 100 zł za godzinę zbierania truskawek. Inne kraje też zapraszają do pracy sezonowej

W Szkocji płacą 100 zł za godzinę zbierania truskawek. Inne kraje też zapraszają do pracy sezonowej Fot. gratka.pl
Agnieszka Domka-Rybka

W Europie jest teraz więcej wolnych miejsc niż rąk do pracy, bo szczyt zapotrzebowania na nie przypada właśnie na czerwiec. Można dużo zarobić, ale trzeba też uważać.

Za chwilę wakacje, więc trudno się dziwić, że pojawia się coraz więcej ofert pracy sezonowej - w Polsce i za granicą.

Nie tylko zarobek, ale też dojazd i zakwaterowanie

- W całej Europie wolnych miejsc jest więcej niż rąk do pracy - twierdzi Paulina Rezmer z platformy z ogłoszeniami lokalnymi OLX. - Szczyt zapotrzebowania na pracowników sezonowych przypada na czerwiec. To właśnie w miesiącu można wybierać wśród największej liczby ofert tymczasowego zatrudnienia za granicą.

W internecie dominują ogłoszenia dotyczące zbiorów owoców i uprawy kwiatów.

Najpopularniejsze kierunki to Niemcy, Belgia, Holandia, dalej kraje skandynawskie i Wielka Brytania. Łącznie te państwa stanowią ok. 80 proc. wszystkich ogłoszeń o pracy sezonowej w Europie.

Ile można zarobić? Przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Szanowna Pani Agnieszko

Bardzo bym prosił o sprawdzanie w przyszłości tekstu przed jego publikacją, wystarczy jeszcze raz go uważnie przeczytać - większość błędów z pewnością się zauważy na tak zwany "pierwszy rzut oka" :
1 - "Trudni się dziwić",
2 - "truskawki w Szwecji - 80 zł/ha" - za hektar, dziękuję bardzo ?
3 - "przy zbiorach w Belgii - 40 zł/ha" - za hektar, dziękuję bardzo ?
4 - "animatorów czasu wolnego czy opiekunów (50 zł/ha)" - opieka też jest liczona na hektary ?
5 - w tekście od samego początku brakuje również wielu, wielu przecinków.

Jacek Ostałowski

Pani Agnieszka do szkoły najpierw, nauczyć się skrótów - nie rozróżnia godzin ( h ) od hektarów ( ha ) i wyszła głupota: 40 zł za hektar.

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.