W styczniu czeka nas weekend z Beksińskim w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Joanna Pluta

W styczniu czeka nas weekend z Beksińskim w Bydgoszczy

Joanna Pluta

Niezwykłą wystawę prac Zdzisława Beksińskiego można będzie oglądać w bwa do końca stycznia. Tydzień wcześniej zaplanowano niespodziankę.

Wystawę „Poza snem” otwarto w listopadzie, jako jedną z imprez towarzyszących tegorocznemu festiwalowi Camerimage. Na tydzień przed finisażem wystawy galeria w Bydgoszczy zaplanowała szereg ciekawych wydarzeń.

- Zaczynamy w piątek, 22 stycznia o godz. 18 wykładem z prezentacją multimedialną poświęconym twórczości Zdzisława Beksińskiego ze szczególnym uwzględnieniem prac prezentowanych na wystawie - słyszymy w galerii. - Prelegentem będzie Piotr Wąsowski. W trakcie wykładu omówione zostaną różne dziedziny działalności artystycznej Beksińskiego - począwszy od rysunku i fotografii, poprzez malarstwo, rzeźbę, grafikę warsztatową i komputerową.

23 stycznia z kolei, o godz. 17 w galerii pojawi się Małgorzata Grzebałkowska, autorka książki „Beksińscy. Portret podwójny” i spotka się z publicznością.

Dzień później o godz. 17 rozpoczną się warsztaty, w czasie których kuratorzy galerii wprowadzą w świat Beksińskiego i wspólnie z uczestnikami dokonają analizy wybranych zespołów prac prezentowanych na wystawie. W czasie warsztatów uczestnicy stworzą własną pracę, wzorowaną na sztuce Beksińskiego. Zapisy pod numerem 52 339 30 53.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.