W sprawie radziejowskiego PUP aż 18 osób z zarzutami

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
Jadwiga Aleksandrowicz

W sprawie radziejowskiego PUP aż 18 osób z zarzutami

Jadwiga Aleksandrowicz

Śledztwo dotyczące wyprowadzenia z PUP około 300 tysięcy złotych zostało przedłużone.

Do końca stycznia zostało przedłużone śledztwo, prowadzone przez Prokuraturę Okręgową we Włocławku, dotyczące wyprowadzenia z Powiatowego Urzędu Pracy około 300 tysięcy złotych na fikcyjne zakupy i usługi.

Zarzuty postawiono osiemnastu osobom, w tym dyrektorce placówki i niektórym pracownikom, a także między innymi byłemu staroście Marianowi Z. i byłej skarbniczce powiatu, informatykowi starostwa, jak również przedsiębiorcom, nie tylko z Radziejowa.

Prowadzący sprawę prokurator Jarosław Zieliński przewidywał, że zakończy swoje czynności do końca grudnia. Sprawa jest jednak tak rozbudowana i wielowątkowa, że ponownie przesłuchał 17 spośród 18 osób, którym wcześniej postawiono zarzuty.

- Do przesłuchania pozostaje jeszcze jedna osoba. Czterem ponownie przesłuchanym osobom nie zostały zmienione postawione wcześniej zarzuty, inni mają zarzuty zmienione - ujawnił prokurator Zieliński.

Zdementował także krążące informacje, jakoby z wszelkich zarzutów oczyszczony został były starosta.

- Częściowo umorzone zostały zarzuty, dotyczące ujawnionych w czasie śledztwa spraw, które nie wiązały się bezpośrednio ze sprawą Powiatowego Urzędu Pracy - wyjaśnił prokurator Zieliński.

Jadwiga Aleksandrowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.