Maciej Czerniak

W sprawie „Kadafiego” i „Maciuli” zeznawali byli dilerzy

Maciejowi B. „Maciuli”, oskarżonemu o zabójstwo, grozi nawet dożywocie. Mowy końcowe w procesie mają nastąpić 5 grudnia. Fot. Tomasz Czachorowski Maciejowi B. „Maciuli”, oskarżonemu o zabójstwo, grozi nawet dożywocie. Mowy końcowe w procesie mają nastąpić 5 grudnia.
Maciej Czerniak

Narkotyki krążyły nie tylko w Bydgoszczy. Tropy wiodą też między innymi do Szubina i Sępólna Krajeńskiego. Sprawa gangu Tomasza B. kończy się.

- Stałem na bramce w dyskotece Terminal w Sępólnie Krajeńskim. Tam poznałem „Stacha”, a przez niego „Igora” - mówił w piątek (24 listopada) świadek w procesie grupy przestępczej Tomasza B. „Kadafiego”.

Proces rozpoczął się w 2015 roku, a w kilku różnych postępowaniach śledczy doliczyli się około 130 osób, które były związane z grupą.

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy zarzuca „Maciuli” popełnienie w 2009 roku zbrodni zabójstwa na 24-letnim dilerze Kamilu Ch. Ciało znaleziono w lesie w okolicy Tryszczyna.

Śledczy szacują, że w ciągu 10 lat grupa Tomasza B. na handlu narkotykami i prostytucji zarobiła 21 mln zł.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.