W sierpniu stacja krwiodawstwa zmieni siedzibę

Czytaj dalej
Fot. Lukasz Zarzycki
Justyna Trawczyńska

W sierpniu stacja krwiodawstwa zmieni siedzibę

Justyna Trawczyńska

Oddział włocławskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy przenosi się do nowej siedziby.

Pierwsi krwiodawcy będą mogli oddać krew w nowej siedzibie już w poniedziałek 8 sierpnia. Od kilku miesięcy trwają prace adaptacyjne budynku na terenie pogotowia ratunkowego we Włocławku (ulica Lunewil 15), aby stacja mogła przenieść się do nowej siedziby.

Kilka miesięcy temu Wojewódzki Szpital Specjalistyczny ogłosił przetarg na wydzierżawienie pomieszczeń stacji pogotowia. Oferta dotyczyła pomieszczeń o powierzchni około 200 metrów po lewej stronie budynku. Budynkiem zainteresowało się Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. - Pomieszczenia są odrębne, niezależne od dyspozytorni i stacji pogotowia - mówi Józef Mazierski, kierownik stacji pogotowia ratunkowego.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dotychczas miało swoją siedzibę w kompleksie szpitalnym na obrzeżach miasta.

Stacja krwiodawstwa przy ulicy Lunewil 15 będzie przyjmować od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do godziny 11.30. W każdą środę będzie czynna dłużej, bo do godziny 17.

Do włocławskiego oddziału RCKiK zgłasza się dziennie około 30 honorowych dawców krwi. Nowa lokalizacja ułatwi dotarcie krwiodawcom, bo nie będą musieli jechać na koniec miasta, by oddać krew. Szefostwo stacji liczy na to, że z tego właśnie powodu wzrośnie liczba osób, oddających honorowo krew.

Zwolnione pomieszczenia w szpitalu zostaną wykorzystane na potrzeby lecznicy.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.