W sanatorium z mężem w jednym łóżku? Nie zawsze!

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Małgorzata Stempinska

W sanatorium z mężem w jednym łóżku? Nie zawsze!

Małgorzata Stempinska

Chcesz być w uzdrowisku w jednym pokoju z małżonkiem? Może być z tym problem. Sanatorium nie ma obowiązku zapewnienia wam wspólnego pokoju. Wszystko zależy od ich dostępności.

Zadzwoniła do nas pani Michalina z Bydgoszczy. Jest po rozwodzie. Od wielu lat mieszka z partnerem, również rozwodnikiem. Nie mają ślubu. Oboje złożyli wniosek o sanatorium. Jadą w tym samym terminie do tego samego uzdrowiska. Będą spać w osobnych pokojach, bo... nie są małżeństwem.

- Byłam w NFZ. Powiedziałam, że od lat jesteśmy parą i mieszkamy razem, więc chcielibyśmy w sanatorium dostać pokój dwuosobowy. Usłyszałam, że to niemożliwe, bo przepisy mówią, że razem w sanatorium mogą być kwaterowani tylko małżonkowie. Czy to prawda? - dopytuje się nasza Czytelniczka.

Hanna Krzyżanowska z Sekcji ds. Skarg i Wniosków K-POW NFZ w Bydgoszczy, odpowiada, że kuracjusz ma prawo wyboru pokoju (np. dwuosobowego), ale biorąc pod uwagę możliwości uzdrowiska. Więcej informacji w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.