W sądzie spotkali się Bruski i Dzakanowski

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Maciej Czerniak

W sądzie spotkali się Bruski i Dzakanowski

Maciej Czerniak

W sądzie spotkali się Rafał Bruski i radny miasta Bogdan Dzakanowski. Poszło o budowę przyłącza kanalizacji w domu byłego wiceprezydenta.

W Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy odbyła się kolejna rozprawa w procesie, który Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, wytoczył radnemu miasta Bogdanowi Dzakanowskiemu.

Rafał Bruski domaga się od radnego przeprosin za to, że ten publicznie miał oskarżać prezydenta o „kolesiostwo i nepotyzm”. Sprawa dotyczy budowy drogi i przyłącza „wod-kan” do działki Łukasza Niedźwieckiego, byłego wiceprezydenta.

Rafał Bruski w pozwie żąda od Bogdana Dzakanowskiego przeprosin, ale też zapłaty 10 tys. zł na cele charytatywne. Jak przebiegał proces? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.